Udany test rugbistek Juvenii

W niedzielę na boisku w Myślenicach odbył się mecz sparingowy pomiędzy żeńską drużyną Juvenii Kraków oraz reprezentacją Polski kobiet do lat 18, która przebywała w tym mieście na zgrupowaniu. Tym samym spotkały się dwa zespoły, prowadzone przez trenerów Juvenii - Piotra Sadowskiego i Łukasza Kościelniaka.

Zawodniczki mogły sprawdzić swoje możliwości rozgrywając trzy mecze po 14 minut. Skład drużyny Juvenii był uszczuplony o dwie kontuzjowane rugbistki oraz... dwie kolejne, które zagrały po drugiej stronie boiska. W biało-czerwonych barwach miały okazję zaprezentować się Magdalena Knowa i Zuzanna Sadowska.

Seniorki zaprezentowały się z dobrej strony i widać było u nich większe ogranie, jednak juniorki nie ustępowały pola i zwłaszcza pod względem szybkości dorównywały starszym koleżankom. - To była świetna okazja do sprawdzenia kolejnego ustawienia składu w nieco innej konfiguracji. Jednocześnie był to ostatni sprawdzian przed zbliżającym się turniejem w Lubinie - podsumował Piotr Sadowski.

Dla kadry, trójmecz z Juvenią był z kolei cennym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w Andorze.

Dodaj komentarz