Rugbowe święto dzieci

Już kolejny rok z rzędu, z początkiem czerwca na stadionie Juvenii odbywa się turniej im. Ks. Mieczysława Kuznowicza. W tym roku zmaganiom sportowym towarzyszyć będzie piknik dla najmłodszych kibiców.

Przypomnijmy, że Ks. Mieczysław Kuznowicz był założycielem Rzemieślniczego Klubu Sportowego Juvenia. Ten wspaniały społecznik pracował z młodzieżą rzemieślniczą, wykorzystując sport do działań wychowawczych. Pamięć o nim nigdy nie umarła, a jego popiersie znajdziecie przy wejściu na obiekt pomiędzy budynkami klubowymi.

W tym roku turniej tradycyjnie zgromadzi mini żaków, żaków oraz młodzików, którzy na wyznaczonych boiskach walczyć będą o punkty w cyklu regionalnych turniejów dzieci i młodzieży. Nie zabraknie młodych adeptów Juvenii, rugbistów z Nowego Sącza, Raby Wyżnej i wielu innych ośrodków z terenu Małopolski i Śląska.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek 5 czerwca o 10:00 i o tej samej porze ruszą także zabawy dla najmłodszych. Nie zabraknie zabaw, gier z piłkami i przyrządami do treningu rugby, konkursów z nagrodami, czy dmuchanego zamku, w którym będzie można wyładować nadmiar energii.

Całość potrwa do około godziny 15:00.
Zapraszamy rodziców nawet z najmniejszymi pociechami! Każdy znajdzie coś dla siebie!

Dodaj komentarz