Młodzież Juvenii w barwach narodowych

Młodzi zawodnicy Juvenii Kraków godnie reprezentują nasz klub w barwach narodowych. Trzech juniorów walczy o piąte miejsce w mistrzostwach Europy U18, czterech zawodników błysnęło w meczu kadry U16 przeciwko Niemcom, a trzech kolejnych przebywa na konsultacji w Będzinie, która zakończy się międzynarodowym turniejem U15.

Reprezentacja Polski juniorów jechała na mistrzostwa do Francji z dużymi nadziejami na walkę o medale. Niestety system tych rozgrywek sprawia, że pierwszy mecz jest najważniejszy, a w nim trafiliśmy na mocną Holandię. Choć w pierwszej połowie Biało-Czerwoni postawili się rywalowi, w drugiej w przeciągu 10 minut stracili trzy przyłożenia, które rozstrzygnęły o losach spotkania. Porażka 10:50 oznaczała, że młodej kadrze pozostała walka o 5. miejsce. W wygranym meczu przeciwko Luksemburgowi, podobnie, jak w pierwszym starciu z ławki weszli na boisko Bartek Janeczo i Jakub Rapacz. Niestety z powodu lekkiego urazu kolana nie mógł zagrać Michał Jurczyński, który z Holandią znalazł się w wyjściowej piętnastce i nie wiadomo, czy zagra w decydującym spotkaniu przeciwko Czechom.

Doskonale zaprezentowali się nasi rugbiści w kadrze U16. Marcin Morus (wiązacz) i Mateusz Polakiewicz (środkowy ataku), byli wyróżniającymi się zawodnikami w towarzyskim meczu z Niemcami i każdy z nich zapisał na swoim koncie przyłożenie. Błysnął również Artur Bryl, który w drugiej odsłonie zagrał na pozycji łącznika ataku oraz Filip Blaski na skrzydle. Jak czytamy w podsumowaniu na stronie Polskiego Związku Rugby:

"W test meczu minimalnie lepsi okazali się goście. Reprezentacja Polski kadetów pokazała mimo przegranej charakter i agresywną grę w obronie oraz kilka widowiskowych akcji w ataku, z których dwie zakończyły się przyłożeniami "w słupach", a losy samego meczu ważyły się do ostatniej chwili. Spotkanie obserwował z trybun Blikkies Johannes Groenewald, chwaląc zaangażowanie i umiejętności reprezentacyjnych kadetów starciu z wyżej notowanym przeciwnikiem."

Przeciwnik był nie tylko wyżej notowany, ale również miał zdecydowaną przewagę fizyczną i motoryczną. Mimo to Polacy postawili twarde warunki i niewiele brakowało, by w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie jednak górą byli Niemcy 24:20 (12:14).

Młodzi zawodnicy Juvenii zostali również szansę pokazania się na zgrupowaniu U15 w Będzinie. Jakub Spórna, Paweł Warzecha i Rafał Madej zagrają w biało-czerwonych barwach w zaplanowanym na czwartek turnieju w Sosnowcu. Obok naszej reprezentacji zagra pięć drużyn z Walii, Czesi, Rosjanie oraz mieszane kadry wojewódzkie. W jednej z tych ostatnich zagra dodatkowych czterech graczy Juvenii.

Fot. Krzysztof Staniszewski

Dodaj komentarz