Rugby.info.pl

Subskrybuj Kanał Rugby.info.pl Rugby.info.pl
aktualności, statystyki, felietony, wyniki, trening, rugby polska, rugby świat
Zaktualizowano: 21 godzin 56 minut temu

Ruszyła Ekstraliga !!! relacje, statystyki i skróty video

17 Marzec 2019

RC Lechia Gdańsk – Skra Warszawa 32:26 (20:7) 
Punkty Lechia: Paweł Boczulak 7 (2pd, K), Igor Górniewicz 5 (P), Robert Wójcik 5 (P), Kewin Bracik 5 (P), Grzegorz Buczek 5 (P), Kakha Kavtaradze 5 (P).
Punkty Skra: Kamil Matusiak 21 (3P, 3pd), Wojciech Łukasiewicz 5 (P).

Żółte kartki: Grzegorz Buczek, Kakha Kavtaradze (obaj Lechia),                      Majcher Cyprian, Vaha Halaifonua (obaj Skra).

Sędziowie – Mirosław Szczepański, Grzegorz Piaskowski, Monika Macoń

Lechia: Kacprzak (60 Olszewski), Buczek, Witoszyński (26 Kavtaradze) – M.Krużycki, Lademann (41 Kossakowski) – Płonka, Smoliński, Dabkiewicz – Boczulak – Popławski (41 Minkiewicz) – Górniewicz, Beśka (52 Piszczek), Wojtowicz, Rymon-Lipiński (69 Lebiediew) – K.Bracik

Master Pharm Budowlani SA Łódź v KS Budowlani Łódź 58:0 (31:0) 

Punkty Budowlani SA: Paul Walters 23 (P, 6pd, 2K), Patryk Reksulak 10 (2P), Michał Mirosz 10 (P), Mateusz Matyjak 5 (P), Dawid Plichta 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P).
Żółte kartki: Simon Jagmaidze, Bartłomiej Szczukocki (obaj KS Budowlani).

Sędziowie – Andrzej Pantoł, Mateusz Ingarden, Janusz Wilk

Master Pharm Budowlani SA Łódź: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze, Karpiński II, Botha, Noszczyk, Staphorst, Mirosz, Plichta, Walters, Matyjak, Reksulak, Bosiacki, Wlaźlak, Pogorzelski.
KS Budowlani Łódź: Koridze, Zabokrzycki, Dzabahlidze, Górski, Zdun, Niblidze, Matuszewski, Dzagmaidzie, Kapustka, Machlik, Szczepaniak, Szczukocki, Mechvariszvili, Tarnawski, Wrona

MKS Pogoń Awenta Siedlce v RzKS Juvenia Kraków 41:0 (15:0)
Punkty Pogoń: Peet Vorster 15 (3P), Mateusz Adamski 9 (3pd, K), Daniel Trybus 5 (P), Andrei Cebotari 5 (P), Mateusz Dąbrowski 5 (P), Daniel Gdula 2 (pd).
Żółte kartki: Peet Vorster, Krystian Olejek (obaj Pogoń), Jesus Cañizalez (Juvenia).

Tomasz Malesa (debiut w roli sędziego głównego w Ekstralidze) , Dariusz Reks, Aneta Bejm

Juvenia: Krzysiek Pszyk, Jerzy Głowacki, Krzysztof Jopert – Tomir Wiertek, Krawiec Jasiek – Maciej Dorywalski , Grzegorz Goliński, Marcin Siemaszko –
Darek Janik, Krzysztof Gola – Jakub Rapacz, Nestor Aguirre, Michal Jurczynski, Bartek Janeczko – Maciej Sokołowski

MKS Ogniwo Sopot v RC Arka Gdynia 87:3 (26:3) 
Punkty Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 27 (P, 11pd), Władysław Grabowski 10 (2P), Piotr Zeszutek 10 (2P), Mateusz Plichta 10 (2P), Grzegorz Szczepański 10 (2P), Roman Zhuk 10 (2P), Marek Przychocki 5 (P), Mateusz Mrowca 5 (P).
Punkty Arka: Dawid Banaszek 3 (K).

Sędziowie – Dominik Jastrzębski, Hubert Bedyński, Grzegorz Piaskowski

Arka: Zielony, Bojke, Kasperek, Zypper, Zdunek, Miziak, Łomakin, Ziętkowski, Szostek, Banaszek, Wolszon, Plichta, Szczypior, Machnio, Paluszewski.

Rez.: Hluskov, Gajowniczek, Bartkowiak, Mikołajczyk, Szyc, Siewert, Leman, Rączkowski.

Trenerzy: Komisarczuk, Dąbrowski.

Ogniwo: Wilczuk Marcin, Karol, Bysewski, Graban, Piotrowski, Niedźwiecki, Grabowski, Zeszutek, Plichta, Piotrowicz, Czasowski, Wilczuk Mariusz, Przychocki, Szczepański, Zhuk.

Rez.: Rau, Wojtkuński, Mokretsov, Burek, Bezvierhyi, Mrowca, Drewczyński, Porębski.

Trenerzy: Czyż, Pogorzelski.

RC Orkan Sochaczew v KS Budowlani Lublin 20:22 (5:12)

Punkty Orkan: Bartłomiej Sadowski 10 (2P), Michał Kępa 5 (pd, K), Marcin Krześniak 5 (P).
Punkty Budowlani: Levani Barkava 12 (P, 2pd, DG), Piotr Wiśniewski 5 (P), Robizon Klberashvili 5 (P).

Sędziowie – Dariusz Reks, Aneta Bejm, Hubert Bedyński

RC Orkan – Markiewicz, Dorrowolski (Gadomski, 1 min), Kościelewski, Niemyjski, Brażuk (c), Upton, Wawrzyńczak, Pawłowski, – Fursenko, Kępa – Sadowski, Młyńczak, Budnik, Niemiec – Krzesniak

Rez. Brodowski, Gołębiowski, Polakowski, Woźniak, Chmielewski, Pętlak, Mechecki, Szufliński

Trener – Andrzej Kopyt

Budowlani Lublin – Rudziński, Skałecki, Kelberashvili – Janeczko, Jasiński – Musur, Zduńczyk, Wiśniewski (c), – Bobruk, Barkava, – Więckowski, Ćwieka, Psuj, Kasprzak, – Grabowski

Rez.: Shuhayeu, Majcher, Wiecaszek, Chikovani, Zurabshvili, Mazur, Jędrysik, Pycka.

Trener – Andrzej Kozak

Ekstraliga rugby: RC Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin

Zapraszamy na transmisję z meczu Ekstraligi RugbyRC Orkan Sochaczew vs Budowlani LublinPoczątek od godz. 13.55

Publiée par RC Orkan Sochaczew sur Dimanche 17 mars 2019

Kategorie: Wiadomości o rugby

Puchar Kalkuty niespodziewanie w rękach Szkotów – relacja i video skrót

17 Marzec 2019

Mecz pomiędzy Anglią a Szkocją to klasyk, stąd zwycięzca odbiera wiekowy puchar Kalkuty. Po raz drugi z rzędu trofeum wygrywają Szkoci, pomimo remisu, którym zakończył się mecz, zdobyli więcej przyłożeń, które decydują o wyłonieniu wygranej ekipy. Pierwsza połowa to absolutna dominacja Anglików i prowadzenie 31-0. Druga odsłona to fantastyczna gra Szkotów i chyba stan hibernacji gospodarzy. W 80 minucie wynik to 38-31 !!! dla Szkotów, fenomenalne spotkanie rozegrał łącznik ataku no 10 – Russell Finn (Mano of the Match), coraz jaśniej świecąca gwiazda reprezentacji z pod znaku Ostu i kraciastych kiltów. Dopiero akcja rozpaczy pozwala rugbistom z pod znaku róży uratować honor w postaci remisu, co prawda stracili Puchar Kalkuty, który pojechał do Szkocji ale remis i zdobyte 3 oczka dały Anglikom drugie miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu 6 Narodów w 2019′.

Anglia – Szkocja 38 – 38

Punkty dla Anglii:
Przyłożenia: Nowell, Curry, Launchbury, May, Ford
Podwyższenia: Farrell 4, Ford
Karny: Farrell

Punkty dla Szkocji:
Przyłożenie: McInally, Graham 2, Bradbury, Russell, Johnson
Podwyższenia: Russell 2, Laidlaw 2

Anglia: 15 Elliot Daly, 14 Jack Nowell, 13 Henry Slade, 12 Manu Tuilagi, 11 Jonny May, 10 Owen Farrell (c), 9 Ben Youngs, 8 Billy Vunipola, 7 Tom Curry, 6 Mark Wilson, 5 George Kruis, 4 Joe Launchbury, 3 Kyle Sinckler, 2 Jamie George, 1 Ben Moon
Rez.: 16 Luke Cowan-Dickie, 17 Ellis Genge, 18 Dan Cole, 19 Brad Shields, 20 Nathan Hughes, 21 Ben Spencer, 22 George Ford, 23 Ben Te’o

Szkocja: 15 Sean Maitland, 14 Darcy Graham, 13 Nick Grigg, 12 Sam Johnson, 11 Byron McGuigan, 10 Finn Russell, 9 Ali Price, 8 Magnus Bradbury, 7 Hamish Watson, 6 Sam Skinner, 5 Grant Gilchrist, 4 Ben Toolis, 3 Willem Nel, 2 Stuart McInally (c), 1 Allan Dell
Rez.: 16 Fraser Brown, 17 Gordon Reid, 18 Simon Berghan, 19 Jonny Gray, 20 Josh Strauss, 21 Greig Laidlaw, 22 Adam Hastings, 23 Chris Harris

Sędzia: Paul Williams (New Zealand)
Asystent: Jérôme Garcès (France), Federico Anselmi (Argentina)
TMO: Ben Skeen (New Zealand)

Kategorie: Wiadomości o rugby

Puchar 6 Narodów dla Walii !!!

16 Marzec 2019

W stylu nie budzącym wątpliwości reprezentacja Walii pokonała Irlandię jednocześnie zdobywając upragniony Puchar 6 Narodów i przy okazji Grand Slam, co oznacza pokonanie wszystkich przeciwników w jednym sezonie podczas Pucharu Sześciu Narodów.

Walia – Irlandia 25 – 7

Punkty:

Walia:
Anscombe 20, Parkes 5.

Irlandia:
Larmour 5, Carty 2.

Walia: 15 Liam Williams, 14 George North, 13 Jonathan Davies, 12 Hadleigh Parkes, 11 Josh Adams, 10 Gareth Anscombe, 9 Gareth Davies, 8 Ross Moriarty, 7 Justin Tipuric, 6 Josh Navidi, 5 Alun Wyn Jones (c), 4 Adam Beard, 3 Tomas Francis, 2 Ken Owens, 1 Rob Evans
Rez.: 16 Elliot Dee, 17 Nicky Smith, 18 Dillon Lewis, 19 Jake Ball, 20 Aaron Wainwright, 21 Aled Davies, 22 Dan Biggar, 23 Owen Watkin

Irlandia: 15 Rob Kearney, 14 Keith Earls, 13 Garry Ringrose, 12 Bundee Aki, 11 Jacob Stockdale, 10 Jonathan Sexton, 9 Conor Murray, 8 CJ Stander, 7 Sean O’Brien, 6 Peter O’Mahony, 5 James Ryan, 4 Tadhg Beirne, 3 Tadhg Furlong, 2 Rory Best (c), 1 Cian Healy
Rez.: 16 Niall Scannell, 17 Dave Kilcoyne, 18 Andrew Porter, 19 Quinn Roux, 20 Jack Conan, 21 Kieran Marmion, 22 Jack Carty, 23 Jordan Larmour

Sędzia: Angus Gardner (Australia)
Asystenci: Ben O’Keeffe (New Zealand), Karl Dickson (England)
TMO: Marius Jonker (South Africa)

Kategorie: Wiadomości o rugby

Przegrana Italii na własne życzenie – skrót video

16 Marzec 2019

Włochy – Francja 14 – 25

W ostatnich 8 minutach meczu Włosi mięli dwie 100% sytuacje do przyłożenia, dwa razy nie potrafili jednak kontrolować piłki w końcowym momencie przyłożenia, robiąc mały przód…..nie wykorzystane sytuacje się mszczą w doliczonym czasie Francuzi kontrują i Antoine Dupont przykłada na polu punktowym dobijając Włochów….

Punkty:

Włochy : Tommaso Allan (9), Tito Tebaldi (5),

Francja: Romain Ntamack (10), Antoine Dupont, Damian Penaud, Yoann Huget – po 5.

Italia: 15 Jayden Hayward, 14 Edoardo Padovani, 13 Marco Zanon, 12 Luca Morisi, 11 Angelo Esposito, 10 Tommaso Allan, 9 Tito Tebaldi, 8 Sergio Parisse (c), 7 Jake Polledri, 6 Abraham Jurgens Steyn, 5 Federico Ruzza, 4 David Sisi, 3 Tiziano Pasquali, 2 Leonardo Ghiraldini, 1 Andrea Lovotti
Rez.: 16 Luca Bigi, 17 Cherif Traore’, 18 Simone Ferrari, 19 Alessandro Zanni, 20 Sebastian Negri, 21 Guglielmo Palazzani, 22 Ian McKinley, 23 Luca Sperandio

Francja: 15 Maxime Medard, 14 Damian Penaud, 13 Mathieu Bastareaud, 12 Wesley Fofana, 11 Yoann Huget, 10 Romain Ntamack, 9 Antoine Dupont, 8 Louis Picamoles, 7 Yacouba Camara, 6 Gregory Alldritt, 5 Paul Willemse, 4 Felix Lambey, 3 Demba Bamba, 2 Guilhem Guirado (c), 1 Etienne Falgoux
Rez.: 16 Camille Chat, 17 Dany Priso, 18 Dorian Aldegheri, 19 Paul Gabrillagues, 20 Arthur Iturria, 21 Baptiste Serin, 22 Camille Lopez, 23 Thomas Ramos

Saturday, March 16
Stadio Olimpico, Rome
Sedzia: Matthew Carley (Anglia)
Asystenci Nigel Owens (Walia), Andrew Brace (Irlandia)
TMO: Graham Hughes (Anglia)

Kategorie: Wiadomości o rugby

Zaproszenie na Ekstraligę I kolejka RC Orkan Sochaczew – KS Budowlani Lublin

14 Marzec 2019

RC Orkan Sochaczew v KS Budowlani Lublin
niedziela, 17 marca 2019, godz. 14.00
Sochaczew ul Warszawska 80, Stadion MOSiR

Kategorie: Wiadomości o rugby

Zaproszenie na Ekstraligę I kolejka spotkań RC Lechia Gdańsk – OKS Skra Warszawa

14 Marzec 2019

RC Lechia Gdańsk v OKS Skra Warszawa
sobota, 16 marca 2019, godz. 13.30
Kompleks Sportowy Gdańskiego Ośrodka Sportu
Gdańsk Al. Grunwaldzka 224

Kategorie: Wiadomości o rugby

Zaproszenie na Ekstraligę I kolejka MKS Pogoń Siedlce – RzKS Juvenia Kraków

14 Marzec 2019

MKS Pogoń Siedlce v RzKS Juvenia Kraków
sobota, 16 marca 2019, godz. 15.00
Stadion Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki w Siedlcach, ul. Jana Pawła II 6

Kategorie: Wiadomości o rugby

Zaproszenie na Ekstraligę I kolejka Ogniwo Sopot – RC Arka Gdynia

14 Marzec 2019

MKS Ogniwo Sopot v RC Arka Gdynia
sobota, 16 marca 2019, godz. 16.00
Sopot, ul. Jana z Kolna 18, stadion Ogniwa Sopot

Kategorie: Wiadomości o rugby

Zaproszenie na Ekstraligę I kolejka Derby Łodzi Master Pharm Budowlani Łódź S.A. – Budowlani Łódź KS

14 Marzec 2019

Master Pharm Budowlani Łódź SA v KS Budowlani Łódź
sobota, 16 marca 2019, godz. 15.00
ul. Małachowskiego 5/7 MOSiR Łódź

Kategorie: Wiadomości o rugby

Startuje Ekstraliga !!! zaproszenie na ligę – I kolejka spotkań

13 Marzec 2019

Każdy kibic rugby ogląda naszą ligę !!! Zapraszamy na stadiony !!!

I kolejka – 16/17.03.2019
Budowlani Łódź SA v KS Budowlani Łódź (sobota, 16 marca 2019, godz. 15.00)
MKS Ogniwo Sopot v RC Arka Gdynia (sobota, 16 marca 2019, godz. 16.00)
MKS Pogoń Siedlce v RzKS Juvenia Kraków (sobota, 16 marca 2019, godz. 15.00)
RC Lechia Gdańsk v OKS Skra Warszawa (sobota, 16 marca 2019, godz. 13.30)
RC Orkan Sochaczew v KS Budowlani Lublin (niedziela, 17 marca 2019, godz. 14.00)

Kategorie: Wiadomości o rugby

Konkurs rugby info pl rozstrzygnięty !!!

13 Marzec 2019

Jakiś czas temu na naszym fanpage odbył się konkurs z okazji 1000 polubień. Konkurs wygrała Patrycja Ogrodowska. Nagrody to worek na sprzęt oraz t-shirt ufundowany przez firmę GONGA. Gratulujemy !!!

Odwiedzajcie nasz fanpage bo wkrótce kolejne konkursy!!!

Kategorie: Wiadomości o rugby

Dream team IV kolejki Pucharu 6Narodów.

11 Marzec 2019

Dawno nie pisaliśmy naszej 15 weekendu, ale znów wracamy do tej formy.

  1. Cian Healy (Irlandia)
  2. Jamie George (Anglia)
  3. Tomas Francis (Walia)
  4. James Ryan (Irlandia)
  5. George Kruis (Anglia)
  6. Brad Shields (Anglia)
  7. Justin Tipuric (Walia)
  8. CJ Stander (Irlandia)
  9. Conor Murray (Irlandia)
  10. Johnathan Sexton (Irlandia)
  11. Joshua Adams (Walia)
  12. Hadlwight Parkes (Walia)
  13. Manu Tuilagi (Anglia)
  14. Joe Cokanasiga (Anglia)
  15. Jordan Larmour (Irlandia)

Kategorie: Wiadomości o rugby

Kadra U18 we Francji.

11 Marzec 2019

Reprezentacja U18 która aktualnie jest na zgrupowaniu we Francji wczoraj rozegrała swój pierwszy test mecz z Vienne plus zawodnicy z regionu, mecz był przedmeczem seniorów Vienne z AS Villeurbannaise 38-16 (3 francuska liga) mecz U18 zakończył się wygraną dla Polski 23:16 (13:13)

Punkty zdobyli
Jan Mroziński (5)
Jakub Dec (5)
Igor Pątek (5)
Jakub Mątewka (5)
Paweł Siedlecki (3)

Skład
1.Kamil Zieliński
2.Dominik Mohyła
3.Sylwester Gąska
4.Jan Mroziński
5.Sebastian Misiak
6.Jakub Dec
7.Patryk Romanowski
8.Dominik Tomaszewski
9.Michał Łaszcz
10.Paweł Siedlecki
11.Grzegorz Kędzierski
12.Igor Pątek
13.Przemysław Dobijański
14.Patryk Sakwa
15.Krystian Adamiak
16.Gabriel Brożek
17.Daniel Argulewicz
18.Mateusz Panek
19.Olaf Niespodziany
20.Jakub Mątewka
21.Ksawery Struss
22.Aleksander Mucha

Wkrótce więcej relacji ze zgrupowania kadry U18.

Kategorie: Wiadomości o rugby

4 kolejka SUPER RUGBY – wyniki i skróty video

11 Marzec 2019

Kolejna porcja emocji w SUPER RUGBY, z kolejną wygraną drużyny Rebels (Genia, Qooper). Miłego oglądania, warto….

Hurricanes vs Highlanders 25-22

Rebels vs Brumbies 29-26

Crusaders vs Chiefs 57-28

Blues vs Sunwolves 28-20

Waratahs vs Reds 28-17

Lions vs Jaguares 47-39

Bulls vs Sharks 37-14

Kategorie: Wiadomości o rugby

Irlandia pokonując Francję otwiera sobie drogę do walki o 1 miejsce (video – skrót)

11 Marzec 2019

W meczu 4 – tej, kolejki Irlandczycy pokonując Francuzów, otworzyli sobie drogę do walki o 1 miejsce. Wszystko zdecyduje się w ostatniej kolejce w meczu niepokonanej Walii właśnie z Irlandią.

Irlandia – Francja 26 – 14

Irlandia:
Przyłożenia: Best, Sexton, Conan, Earls
Podwyższenia: Sexton 3

Francja:
Przyłożenia: Huget, Chat
Podwyższenia: Serin 2
żółta kartka: Aldegheri

Irlandia: 15 Jordan Larmour, 14 Keith Earls, 13 Garry Ringrose, 12 Bundee Aki, 11 Jacob Stockdale, 10 Jonathan Sexton, 9 Conor Murray, 8 CJ Stander, 7 Josh van der Flier, 6 Peter O’Mahony, 5 James Ryan, 4 Iain Henderson, 3 Tadhg Furlong, 2 Rory Best (c), 1 Cian Healy
Rez.: 16 Niall Scannell, 17 Dave Kilcoyne, 18 John Ryan, 19 Ultan Dillane, 20 Jack Conan, 21 John Cooney, 22 Jack Carty, 23 Andrew Conway

Francja: 15 Thomas Ramos, 14 Damian Penaud, 13 Mathieu Bastareaud, 12 Gaël Fickou, 11 Yoann Huget, 10 Romain Ntamack, 9 Antoine Dupont, 8 Louis Picamoles, 7 Arthur Iturria, 6 Wenceslas Lauret, 5 Felix Lambey, 4 Sebastien Vahaamahina, 3 Demba Bamba, 2 Guilhem Guirado (c), 1 Jefferson Poirot
Rez.: 16 Camille Chat, 17 Etienne Falgoux, 18 Dorian Aldegheri, 19 Paul Willemse, 20 Gregory Alldritt, 21 Baptiste Serin, 22 Anthony Belleau, 23 Maxime Medard

Sędziowie: Ben O’Keeffe (New Zealand)
Asystenci: Angus Gardner (Australia), Karl Dickson (England)
TMO: Ben Skeen (New Zealand)

Kategorie: Wiadomości o rugby

4 kolejka Pucharu 6 Narodów kolejna wygrana Walijczyków wyniki i video highlights

10 Marzec 2019

Szkocja – Walia 11 – 18

Szkocja:
Przyłożenie: Graham
Karny: Russell 2

Walia:
Przyłożenia: Adams, J Davies
Podwyższenie: Anscombe
Karne: Anscombe 2

Szkocja: 15 Blair Kinghorn, 14 Tommy Seymour, 13 Nick Grigg, 12 Pete Horne, 11 Darcy Graham, 10 Finn Russell, 9 Ali Price, 8 Josh Strauss, 7 Jamie Ritchie, 6 Magnus Bradbury, 5 Jonny Gray, 4 Grant Gilchrist, 3 Willem Nel, 2 Stuart McInally (c), 1 Allan Dell
Rez.: 16 Fraser Brown, 17 Gordon Reid, 18 Simon Berghan, 19 Ben Toolis, 20 Hamish Watson, 21 Greig Laidlaw, 22 Adam Hastings, 23 Byron McGuigan

Walia: 15 Liam Williams, 14 George North, 13 Jonathan Davies, 12 Hadleigh Parkes, 11 Josh Adams, 10 Gareth Anscombe, 9 Gareth Davies, 8 Ross Moriarty, 7 Justin Tipuric, 6 Josh Navidi, 5 Alun Wyn Jones (c), 4 Adam Beard, 3 Tomas Francis, 2 Ken Owens, 1 Rob Evans
Rez.: 16 Elliot Dee, 17 Nicky Smith, 18 Dillon Lewis, 19 Jake Ball, 20 Aaron Wainwright, 21 Aled Davies, 22 Dan Biggar, 23 Owen Watkin

Sędzia: Pascal Gauzere (Francja)
Asystenci: Luke Pearce (Anglia), Federico Anselmi (Argentyna)
TMO: Marius Jonker (RPA)

Anglia – Włochy 57 – 14

Anglia:
Przyłożenia: George, May, Tuilagi 2, Shields 2, Kruis, Robson
Podwyższenia: Farrell 4, Ford 3
Karny: Farrell

Włochy:
Przyłożenia: Allan, Morisi
Podwyższenia: Allan 2

Anglia: 15 Elliot Daly, 14 Joe Cokanasiga, 13 Manu Tuilagi, 12 Ben Te’o, 11 Jonny May, 10 Owen Farrell (c), 9 Ben Youngs, 8 Billy Vunipola, 7 Tom Curry, 6 Brad Shields, 5 George Kruis, 4 Joe Launchbury, 3 Kyle Sinckler, 2 Jamie George, 1 Ellis Genge
Rez.: 16 Luke Cowan-Dickie, 17 Ben Moon, 18 Dan Cole, 19 Nathan Hughes, 20 Mark Wilson, 21 Dan Robson, 22 George Ford, 23 Henry Slade

Włochy: 15 Jayden Hayward, 14 Edoardo Padovani, 13 Michele Campagnaro, 12 Luca Morisi, 11 Angelo Esposito, 10 Tommaso Allan, 9 Tito Tebaldi, 8 Sergio Parisse (c), 7 Braam Steyn, 6 Sebastian Negri, 5 Dean Budd, 4 Federico Ruzza, 3 Simone Ferrari, 2 Luca Bigi, 1 Andrea Lovotti
Rez.: 16 Leonardo Ghiraldini, 17 Cherif Traore, 18 Tiziano Pasquali, 19 David Sisi, 20 Jake Polledri, 21 Guglielmo Palazzani, 22 Ian McKinley, 23 Tommaso Castello

Sędzia: Nic Berry (Australia)
Asystenci: Paul Williams (Nowa Zelandia), Andrew Brace (Irlandia)
TMO: Simon McDowell (Irlandia)

fot – www.planetrugby.com

Kategorie: Wiadomości o rugby

Światowa Federacja Rugby World przedstawia nową koncepcję rozgrywek

6 Marzec 2019

To początek wielkiej rewolucji, Federacja Rugby World przedstawiła nową koncepcję rozgrywek. Podstawą systemu będzie:         

1. Teoretyczna możliwość awansu każdego zespołu na świecie do elitarnego dotychczas I poziomu rozgrywek.
2. Jeśli jest możliwość awansu to będą i spadki.
3. Kolejne novum to 12 zespołów podzielonych na dwie konferencje na dwóch poziomach rozgrywek
4. Poziom III rozgrywek utworzy 32 drużyny narodowe podzielone na 8 regionalnych konferencji                                                                                                                                                          5. Każdy zespół z czołówki rozegra w roku 11 spotkań                                                                            6. W roku kiedy odbywa się Puchar Świata rozgrywki będą zawieszone                                             7. W roku kiedy zagra drużyna Lions (2 lata po każdym World Cup), nie będzie spadków ani awansów. 

8. Rozgrywki tym systemem ruszą w 2022 roku

Poniżej podział na poziomy rozgrywek i konferencje


Division I
Konferencja – Europa
1. Anglia
2. Francja
3. Irlandia
4. Walia
5. Szkocja
6. Włochy
Konferencja – Świat
1. Nowa Zelandia
2. Australia
3. RPA
4. Argentyna
5. Fiji
6. Japonia

Division II
Konferencja – Europa
1. Gruzja
2. Rosja
3. Rumunia
4. Hiszpania
5. Belgia
6. Portugalia

Konferencja – Świat
1. USA
2. Urugwai
3. Tonga
4. Samoa
5. Hong Kong
6. Namibia

Division III
32 kraje podzielone na 8 regionalnych grup w tym Polska
widok video poniżej…..

Źródło – www.world.rugby

Kategorie: Wiadomości o rugby

Kieran Read przechodzi na reprezentacjyną emeryturę po Mistrzostwach Świata 2019′

6 Marzec 2019

Kapitan Nowej Zelandii potwierdził, że po Mistrzostwach Świata rezygnuje z zawodowego rugby.

33-letni Read dołączy do japońskiego klubu Toyota Verblitz w przyszłym roku, będzie to jego 13 sezon profesjonalnego rugby w Nowej Zelandii. Do tej pory zagrał 118 meczów testowych, od kiedy zadebiutował w listopadzie 2008 roku.

Kategorie: Wiadomości o rugby

Przedostatnia kolejka Pucharu 6 Narodów w TV

5 Marzec 2019

09 marca, sobota
15.10 – Szkocja v Walia, Canal+ Now (Na żywo)
17.40 – Anglia v Włochy, Canal+ Now (Na żywo)
21.00 – Szkocja v Walia, Canal+ Sport2 (Powtórka)
23.45 – Anglia v Włochy, Canal+ Sport2 (Powtórka)

10 marca, niedziela
12.00 – Anglia v Włochy, Canal+ Sport (Powtórka)
16.55 – Irlandia v Francja, Canal+ Now (Na żywo)

Kategorie: Wiadomości o rugby

3 kolejka Super Rugby wyniki i video-skróty

3 Marzec 2019

Jaguares vs Blues 23-19
Sharks vs Stormers 11-16
Lions vs Bulls 12-30
Reds vs Crusaders 12-22
Chiefs vs Sunwolves 15-30
Rebels vs Highlanders 24 – 19
Hurricanes vs Brumbies 43 – 13

  • fot źródło – https://i.ytimg.com/vi/rDp0nhVTujw/maxresdefault.jpg
Kategorie: Wiadomości o rugby

Strony