Rugby.info.pl

Subskrybuj Kanał Rugby.info.pl Rugby.info.pl
aktualności, statystyki, felietony, wyniki, trening, rugby polska, rugby świat
Zaktualizowano: 15 godzin 10 minut temu

Wieści ze świata rugby.

27 Marzec 2020

Billy Vunipola, reprezentant Anglii potwierdził, że pozostanie w Saracens mimo, iż klub w przyszłym sezonie zagra w niższej lidze.

Bristol Bears nadal szuka wzmocnień. Po podpisaniu umów m.in. z Semi Radrara, Kyle Sinckler i Max Malins Niedźwiedzie interesują się zawodnikiem z Urugwaju – Manuelem Diana. Manuel był najlepszym graczem Urugwaju na Pucharze Świata w Japonii. Ma on 24 lata i gra na pozycji wiązacza.

Newcastle Falcons wysłało swoich graczy i pracowników na bezpłatne urlopy. Jest to efekt kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Gracze Stade Francais pomagają finansowo jak mogą. Z jednej strony w walce z wirusem, z drugiej strony pracownikom klubu. „Gdy zarabiasz 30 000 euro miesięcznie, to utrata 20% zarobków jest bolesne, ale masz pełną lodówkę. Gdy zarabiasz 1 500 euro, 2 000 euro miesięcznie utrata 20% zarobków nie jest porównywalna” miał powiedzieć jeden z graczy.

Są tacy zawodnicy, których kluby bardzo potrzebują. I właśnie Ci gracze spędzają na boisku najwięcej minut. Takie statystyki zrobiono w TOP14. W tym sezonie najwięcej minut na boisku rozegrał Baptiste Chouzanoux z Racing 92 – dokładnie 1281 minut.

Marland Yarde podobno uporał się z kontuzją kolana, której nabawił się rok temu. Obecny klub – Sale Sharks ma przygotować dla niego nowa umowę.

Trener Anglii – Eddie Jones zgodził się na obniżkę pensji o 25%. Eddie zarabia rocznie około 750 000 euro.

Kategorie: Wiadomości o rugby

Wieści ze świata rugby.

26 Marzec 2020

World Rugby ogłosiło, że popiera decyzję MKOL o odroczeniu olimpiady w Tokio z powodu pandemii wirusa.

Mimo złego sezonu dla Simona Zebo (złamanie stopy, 2 wstrząsy mózgu), 30-latek i klub Racing 92 chcą nadal współpracować. Oznacza to, że Simon prawdopodobnie pozostanie w Paryżu na swój 3 sezon.

IRFU (Irlandzka Federacja Rugby) obliczyła straty, jakie poniesie ona do końca sezonu, a spowodowane brakiem gry. Jest to od 7 do 10 mln euro.

Kapitan Springboks Siya Kolisi zamierza przekazać mydło i środek dezynfekcyjny do dwóch szpitali w ramach walki z koronawirusem.

Maro Itoje został wybrany wśród fanów, najlepszym graczem drugiego rzędu na świecie. Głosowanie odbyło się w mediach społecznościowych, a Maro pokonał w „finale” Ebena Etzebeta.

28-letni skrzydłowy z Australii, Ratu Tagive podpisał nową, 2-letnią umowę z Glasgow Warriors.

Były trener Springboks i zdobywca Pucharu Świata – Jacke White, zajmie miejsce Alana Zondagha i obejmie funkcje trenera Bulls (RPA). White trenował ostatnio japoński klub Toyota Verblitz, a swoją karierę trenerską zaczynał na początku lat 80.

Trwają spekulacje na temat przyszłości gwiazdy Saracens – Alexa Lozowskiego. Rugby Paper informuje, że Alex w przyszłym sezonie zagra we francuskiej Tuluzie.

Ben Moon przedłużył kontrakt z Exeter, z którym związany jest od 2008 roku.

RFU (Angielska Federacja Rugby) spodziewa się strat finansowych w wysokości nawet 100 mln dolarów. Szefostwo RFU będzie obniżać sobie pensje. O to samo ma być poproszony trener kadry angielskiej – Jones.

Kapitan Cornish Pirates – Brett Benkeboom, 30-letni reprezentant Kanady, postanowił przejść na emeryturę.

Rugby Europe zawiesiło wszystkie rozgrywki na czas nieograniczony.

Kategorie: Wiadomości o rugby

Wieści ze świata rugby.

25 Marzec 2020

Mark Robinson, szef nowozelandzkiego rugby poprosi rząd Nowej Zelandii o pomoc finansową. Minister finansów Nowej Zelandii zaznaczył, że pakiet ulg finansowych zostanie rozszerzony na stowarzyszenia społeczne, co oznacza, że związek rugby będzie kwalifikował się do pomocy finansowej.

Stuart Hogg uważa, że Finn Russell niedługo ponownie założy koszulkę reprezentacji Szkocji.

Druga linia Bayonne – Guillaume Ducat (23 lata) przedłużył umowę z klubem.

Hershel Jantjies podpisał 2-letnie przedłużenie umowy ze Stormers. Herschel jest łącznikiem młyna, reprezentantem RPA. W Stormers zadebiutował w 2019 roku.

Northampton Saints i Bristol Bears to kolejne kluby, które chcą obniżyć zarobki.

Półfinały i finały europejskich pucharów zostały przełożone na inny termin.

Kategorie: Wiadomości o rugby

Wieści ze świata rugby.

24 Marzec 2020

Wszystkie drużyny w Nowej Zelandii przestają trenować. Jest też decyzja o zawieszeniu rozgrywek rugby. Oznacza to, że w nowej Zelandii nie ruszą rozgrywki krajowe. Podobnie w Australii, zapowiadane rozgrywki krajowe także zostały anulowane,

Japońska liga rugby odwołuje pozostałe 42 mecze.

Dan Coles z Hurricanes oświadczył, że gotów jest na obniżenie pensji. ma on nadzieję, że dla dobra rugby w Nowej Zelandii, reszta graczy uważa podobnie.

Francuska Federacja Rugby chce przeznaczyć 35 mln euro na pomoc wszystkim francuskim klubom w obliczu kryzysu.

Stadion walijskiego Scarlets czyli Parc y Scarlets, za zgodą klubu, zostanie przekształcony w coś w rodzaju szpitala, gdzie będzie można ustawić około 500 łóżek.

Kapitan Doncaster Knights (angielska Championship) – Matt Challinor, przedłuży kontrakt z klubem o kolejny sezon. Będzie więc to jego już 11 sezon w Doncaster. W barwach klubu rozegrał ponad 250 spotkań.

Harlequins jest kolejnym klubem Premiership, który chce obniżać pensje.

Kategorie: Wiadomości o rugby

Francuskie Rugby w walce z „pandemią”

24 Marzec 2020

Federacja po ustaleniu ze skarbnikiem związku zadecydowała ze francuskie kluby czyli około 1900 klubów zostanie wsparte kwota 35 mln euro. Kwota ta ma być przeznaczona na pokrycie strat związanych z zatrzymaniem sezonu oraz na potrzeby przygotowania przyszłego sezonu . Dotyczy to przede wszystkim klubów amatorskich czyli od Federal 1 w dol. Natomiast od dnia 1 kwietnia związek znosi z obowiązku wszystkich klubów jakichkolwiek opłat na rzecz Federacji Francuskiego Rugby. Ta pomoc finansowa ma na celu wspomagania wszystkich klubów rugby aby nadchodzący kryzys ekonomiczny i gospodarczy miał jak najmniejszy wpływ na budżety klubów rugby. Następnie jeśli chodzi o następny sezon 2020/2021 Federacja podejmuje dalsze kroki. Chcę więc, aby podjąć drastyczne środki na sezon 2020-2021.
Przyniosą one ogromną pomoc mającą na celu wyeliminowanie jakiejkolwiek opłaty na kluby, sezon bez opłat, aby wszystkie nasze kluby oddychały finansowo i pozwalały im odbudowywać się z czasem odbudować. Te bezprecedensowe środki są możliwe dzięki bardzo dobrej kondycji finansowej naszej federacji. Mamy wystarczający kapitał i środki pieniężne na pokrycie tej wyjątkowej pomocy. Środki te nie osłabią Federacji.Należy podkreślić, że wszystkie te środki nie będą miały wpływu na programy już zaangażowane i przewidziane w budżecie.Federacja zapewni, że żaden z 1900 klubów we francuskim Rugby nie będzie narażony na ryzyko zniknięcia.

Nasz korespondent z Francji

Marek Ignaczak

Kategorie: Wiadomości o rugby

Wieści ze świata rugby.

23 Marzec 2020

Walijski związek rugby anulował resztę krajowych rozgrywek. I również tutaj nie będzie promocji, ani spadków.

Szkocka federacja poszła w ślady innych i oficjalnie zakończyła sezon krajowy.

World Rugby, po konsultacji z włoska federacją ogłosiła, że Mistrzostwa Świata U20, które miały odbyć się we Włoszech między 28 czerwca a 18 lipca, zostały odwołane.

Worcester, Saracens oraz Wasps już, Gloucester za chwilę. Te kluby obniżają wynagrodzenia najszybciej.

Exeter Chiefs poinformowało, że reprezentant Anglii, Harry Williams, przedłużył umowę z klubem. Harry dołączył do Exeter w 2015 roku i zagrał w ponad 100 meczach. Zdobył też 10 przyłożeń.

Zdobywca Pucharu Świata, Anglik Will Greenwood potwierdził, że jego ciotka Jean, zmarła po zarażeniu koronawirusem.

Kategorie: Wiadomości o rugby

Wieści ze świata rugby.

21 Marzec 2020

Rugby Australia potwierdziło, że australijskiedrużyny Super Rugby (Brumbies, Rebels, Reds i Waratahs) orazWestern Force mają wziąć udział w nowym turnieju krajowym.
Wszystkie mecze będą organizowane bez udziału publiczności (jak w NRL i AFL).
Nie ma jeszcze potwierdzonych terminów tego turnieju. Oczekuje się, że RPPA i Nowa Zelandia zorganizują podobne krajowe turnieje.
Potwierdzono, że te rozgrywki mają wsparcie kluczowych australijskich graczy.

Finał Guinness PRO14 został odwołany. Mecz miał się odbyć na stadionie Cardiff City 20 czerwca. Jestto efekt zawieszenia na czas nieokreślony całej ligi.

Ponad połowa klubów Premiership jest gotowa poprosić graczy o obniżkę wynagrodzenia o 25% na czas zawieszenia rozgrywek. Szefowie klubów twierdzą, że tylko radykalnedziałania utrzymają finanse klubów. RFU jeszcze nie nakreśliło żadnego szczegółowego stanowiska.

RFU potwierdziło, że wszystkie zawody rugby, z wyjątkiem Premiership kończą sezon.
Podobnie postąpiono w Irlandii. Sezon klubowy 2019-20 został odwołany. W rezultacie nie nastąpią spadki ani awanse w żadnym z 5 lig All-ireland-league.

31-letni zawodnik z Fidżi, Lee-Roy Atalifo przejdzie z Jersey Reds do Edynburga. Atalifo był w składzie Fidżi na mistrzostwach w Japonii, gdzie zagrał w 2 meczach jako rezerwowy.

Kategorie: Wiadomości o rugby

Wieści ze świata rugby.

18 Marzec 2020

Wieści ze świata rugby:

Mark Tainton, szef Bristol Bears ostrzegł, że zawieszony Gallagher Premiership musi zakończyć się przed 30 czerwca, ponieważ w przeciwnym razie grozi kontraktowy chaos. Wiele umów z graczami wygasa w tym dniu. Mark podaje przykład Kyle Sinckler’a, który dołącza do klubu w dniu 1 lipca z Harlequins.Jest to pokłosie plotek, mówiących o tym, że ze względu na 5-cio tygodniową przerwę w rozgrywkach, sezon mógłby zostać przesunięty na lipiec.

W mediach krążą plotki, jakoby bracia Mako i Billy Vunipola mieli zakończyć grę w Saracens i przenieść się na półkulę południową, do jednego z klubów Super Rugby.

Pieter-Steph du Toit (RPA, gracz roku 2019) był zagrożony utratą nogi po poważnej kontuzji w zeszłym miesiącu podczas meczu jego Stormers z The Blues. Du Toit groziła amputacja z powodu niedokrwienia.

Reprezentant Walii – Liam Williams oświadczył się wieloletniej przyjaciółce Sophie Harries. Odbyło się to na Barbados podczas wyjazdu „wakacyjnego”. Na Barbados pojechali też Gareth Anscombe i Cory Allen. Teraz w Walii trwa dyskusja, jak oni wrócą do kraju.

Kategorie: Wiadomości o rugby

Kanada w HSBC World Rugby Seven Series

16 Marzec 2020

Kanadyjska reprezentacja rugby 7 mężczyzn nie zawiodła swoich kibiców i walcząc do końca, w gronie najlepszych drużyn świata, zajęła trzecie miejsce podczas ostatniego turnieju w Vancouver. Gospodarze w rozgrywkach grupowych pokonali reprezentacje Francji, Fidżi i Walii. Następnie odprawili Hiszpanów, a w półfinale do samego końca walczyli o zwycięstwo z Australią. Z kolei w meczu o trzecie miejsce wygrali z reprezentacją RPA, co w efekcie końcowy odzwierciedliło się w klasyfikacji generalnej całych rozgrywek, gdzie Kanada jest obecnie na ósmej pozycji.

Przykład Kanady, która nie specjalnie kojarzy się z graniem w rugby, na pewno warty jest naśladowania, a nasza reprezentacja rugby 7 kobiet, też zaczyna się przebijać i staje się dostrzegana. Korzystając z sezonu ogórkowego spowodowanego koronavirusem wrócę do informacji z 2017 roku, która przybliża kanadyjskie założenia związane z rugby 7. Czy działania Kanadyjczyków mają sens można ocenić samemu, a jak wygląda kwestia rugby 7 w Polsce, to powiedzmy, że mamy jedną jaskółkę.

W 2005 roku, dwaj mieszkający w Hong Kongu Kanadyjczycy, John Woodward i Randy Heward stwierdzili, że mają dość oglądania słabych występów kanadyjskich siódemek i postanowili założyć fundację wspierającą rugby 7 w Kanadzie.

Dzięki początkowo zebranej w 2006 roku równowartości $50k CAD, do obecnej kwoty $300k CAD kapitału żelaznego i corocznych wcześniejszych dotacji w wysokości $30,000 CAD dla Rugby Canada, reprezentacja Kanady stała się drużyną zbliżającą się do światowej czołówki i zgodnie z 2017 IRB Rugby 7 awansowała na 13 pozycję w światowym rankingu.

Od momentu swojego powstania Canadian Rugby 7s Fund jest największym prywatnym źródłem wsparcia dla kanadyjskiej narodowej drużyny rugby 7, a jego honorowym przewodniczącym jest Konsul Kanady dla obszaru Hong Kong i Macao.

W 2012 roku fundusz stał się “marką” a za główny cel uznano zgromadzenie $1,000,000 CAD jako kwoty kapitału żelaznego. Część zgromadzonych środków przeznacza się na wsparcie kanadyjskich graczy oraz program rozwoju rugby 7 w Kanadzie. Wsparcie obejmuje takie działania jak zatrudnianie trenerów, programy treningowe, udziały w turniejach oraz szukanie nowych talentów.

 Dodatkowo w 2016 roku uruchomiono program bezpośredniego sponsorowania graczy oparty na wynikach sportowych. Podczas ostatniego turnieju w Hong Kongu, gdzie kanadyjska siódemka wygrała z Kenią i Francją, a przegrała z Fidżi i Argentyną, każdy zawodnik otrzymał kwotę C$ 690. 

Akcja zbierania funduszy jest prowadzona cały czas, a zgromadzone zgodnie z założeniami środki mają zostać wykorzystane na kolejne działania, które pozwolą m.in. na uruchomienie programu szkolenia trenerów, wyszukiwanie 20 nowych talentów rocznie, zapewnienie wsparcia medycznego oraz organizacji treningów i odpowiedniej aklimatyzacji przed imprezami takimi jak np. w Hong Kongu.

Kategorie: Wiadomości o rugby

SUPER RUGBY runda 7 składy statystyki video

15 Marzec 2020

SUPER RUGBY również zawiesza rozgrywki

W weekend odbyło się 6 spotkań ligi SUPER RUGBY (tylko jedno zostało odwołane) niestety na tym koniec aż do odwołania, bowiem SANZAAR ogłosił, że zawieszarozgrywki po zakończeniu 7 rundy. Głównym powodem jest to iż, jak większość innych Państw – rząd Nowej Zelandii wydał dyrektywę, która zmusza przybywających do siebie do 14 dni izolacji z powodu obaw związanych z koronawirusem. W konsekwencji kontynuacja rozgrywek z udziałem drużyn z 5 państw (4 kontynenty)

CHIEFS 24 – 27 HURRICANES

T: Boshier, Manu, Stevenson. C: McKenzie (3) P: McKenzie

HurricanesT: Lam, Smith, Aumua. C: Barrett (3) P: Barrett (2) ŻK: Perenara

Chiefs: 15 Damian McKenzie, 14 Shaun Stevenson, 13 Tumua Manu, 12 Anton Lienert-Brown, 11 Solomon Alaimalo, 10 Aaron Cruden, 9 Brad Weber, 8 Pita Gus Sowakula, 7 Sam Cane (captain), 6 Lachlan Boshier, 5 Mitchell Brown, 4 Michael Allardice, 3 Ross Geldenhuys, 2 Samisoni Taukei’aho, 1 Aidan Ross.
Rez.: 16 Bradley Slater, 17 Atu Moli, 18 Reuben O’Neill 19 Naitoa Ah Kuoi, 20 Mitchell Karpik, 21 Lisati Milo-Harris, 22 Kaleb Trask, 23 Alex Nankivell.

Hurricanes: 15 Jordie Barrett, 14 Kobus Van Wyk, 13 Vince Aso, 12 Ngani Laumape, 11 Ben Lam, 10 Fletcher Smith, 9 Thomas Perenara (co-captain), 8 Gareth Evans, 7 Du’Plessis Kirifi, 6 Devan Flanders, 5 Isaia Walker-Leawere, 4 James Blackwell, 3 Ben May, 2 Dane Coles (co-captain), 1 Fraser Armstrong.
Rez.: 16 Asafo Aumua, 17 Pouri Rakete-Stones, 18 Alex Fidow 19 Scott Scrafton, 20 Vaea Fifita, 21 Jamie Booth, 22 Billy Proctor, 23 Wes Goosen.

Sędzia: Jaco Peyper (SA)
Asystent: Marius van der Westhuizen (SA), Ben O’Keeffe (NZ)
TMO: Aaron Peterson (NZ)

BLUES 43 – 10 LIONS

BluesT: Ioane (2), Perofeta, Cowley-Tuioti, Sotutu. C: Black (3), Plummer. P: Black.

LionsT: Kriel. C: Jantjies. P: Jantjies. ŻK: Vermaak.

Blues: 15 Stephen Perofeta, 14 Matt Duffie, 13 Rieko Ioane, 12 Thomas Faiane (captain), 11 Mark Telea, 10 Otere Black, 9 Sam Nock, 8 Hoskins Sotutu, 7 Blake Gibson, 6 Dalton Papalii, 5 Jacob Pierce, 4 Gerard Cowley-Tuioti, 3 Sione Mafileo, 2 James Parsons, 1 Karl Tu’inukuafe.
Rez.: 16 Luteru Tolai, 17 Joe Walsh, 18 Marcel Renata, 19 Aaron Carroll/Sam Caird, 20 Akira Ioane, 21 Jonathan Ruru, 22 Harry Plummer, 23 Emoni Narawa.

Lions: 15 Tyrone Green, 14 Jamba Ulengo, 13 Manuel Rass 12 Daniel Kriel, 11 Courtnall Skosan, 10 Elton Jantjies (captain), 9 Andre Warner, 8 Hacjivah Dayimani, 7 Ruan Vermaak, 6 Marnus Schoeman, 5 Marvin Orie, 4 Willem Alberts, 3 Frans van Wyk, 2 Jan-Henning Campher, 1 Dylan Smith.
Rez.: 16 Pieter Jansen, 17 Sithembiso Sithole, 18 Carlu Sadie 19 Wilhelm van der Sluys, 20 Len Massyn, 21 Morné van den Berg, 22 Shaun Reynolds, 23 Andries Coetzee.

Sędzia: Marius van der Westhuizen (SA)
Asystenci: Jaco Peyper (SA), Ben O’Keeffe (NZ)
TMO: Glenn Newman (NZ)

SUNWOLVES 14 – 49 CRUSADERS

Sunwolves – T: Hyne, April. C: April (2).

Crusaders – T: Christie, Reece (2), Romano, Havili, Ennor, Burke. C: Cameron (5), Burke (2). Ż K: Reece. CZ K: Roach.

Sunwolves: 15 James Dargaville, 14 Siosaia Fifita, 13 Keisuke Moriya, 12 Ben Te’o, 11 Tautalatasi Tasi, 10 Garth April, 9 Rudy Paige, 8 Jake Schatz (captain), 7 Mitch Jacobson, 6 Justin Downey, 5 Michael Stolberg, 4 Ben Hyne, 3 Conraad van Vuuren, 2 Efitusi Maafu, 1 Nic Mayhew.
Rez.: 16 Jaba Bregvadze, 17 Jarred Adams, 18 Hencus van Wyk, 19 Kotaro Yatabe, 20 Brendan O’Connor, 21 Naoto Saito, 22 Shogo Nakano, 23 Yoshizumi Takeda.

Crusaders: 15 George Bridge, 14 Sevu Reece, 13 Braydon Ennor, 12 Dallas McLeod, 11 Leicester Faingaanuku, 10 Brett Cameron, 9 Bryn Hall (captain), 8 Cullen Grace, 7 Tom Christie, 6 Sione Havili, 5 Mitchell Dunshea, 4 Luke Romano, 3 Oliver Jager, 2 Brodie McAlister, 1 George Bower.
Rez.: 16 Hugh Roach, 17 Isi Tu’ungafasi, 18 Michael Alaalatoa, 19 Whetukamokamo Douglas, 20 Tom Sanders, 21 Ere Enari, 22 Fergus Burke, 23 Manasa Mataele.

Sędzia: Brendon Pickerill (NZ)
Asystent: Graham Cooper (Australia), Amy Perrett (Australia)
TMO: George Ayoub (Australia)

REDS 41 – 17 BULL

RedsT: Liam Wright, Isaac Lucas, Lukhan Salakaia-Loto, Alex Mafi, Harry Hoopert, Taniela Tupou. C: Bryce Hegarty (4). P: Bryce Hegarty. ŻK: Chris Feauai-Sautia.

Bulls T: Embrose Papier, Rosko Specman, Warrick Gelant. C: Manie Libbok.

Reds: 15 Jock Campbell, 14 Bryce Hegarty, 13 Chris Feauai-Sautia, 12 Hamish Stewart, 11 Henry Speight, 10 James O’Connor 9 Scott Malolua, 8 Harry Wilson, 7 Liam Wright, 6 Lukhan Salakaia-Loto, 5 Harry Hockings, 4 Angus Blyth, 3 Taniela Tupou, 2 Alex Mafi, 1 Dane Zander.
Rez.: 16 Ed Craig, 17 Harry Hoopert, 18 Josh Nasser, 19 Angus Scott-Young, 20 Fraser McReight, 21 Tate McDermott, 22 Isaac Lucas, 23 Filipo Daugunu.

Bulls: 15 Warrick Gelant, 14 Cornal Hendricks, 13 Johnny Kotze, 12 Burger Odendaal (captain), 11 Rosko Specman, 10 Manie Libbok, 9 Embrose Papier, 8 Muller Uys, 7 Josh Strauss, 6 Marco van Staden, 5 Ruan Nortje, 4 Ian Groenewald , 3 Trevor Nyakane, 2 Jaco Visagie, 1 Lizo Gqoboka.
Rez.: 16 Corniel Els, 17 Gerhard Steenekamp, 18 Wiehahn Herbst, 19 Ryno Pieterse, 20 Ruan Steenkamp, 21 Ivan van Zyl, 22 Morné Steyn, 23 Divan Rossouw.

Sędzia: Mike Fraser (NZ)
Asystenci: Rasta Rasivhenge (SA), Graham Cooper (Australia)
TMO: George Ayoub (Australia)

SHARKS 24 – 14 STORMERS

Sharks – T: Fassi, Mapimpi. P: Bosch (3). C: Bosch. Dg: Bosch

Stormers – T: Jantjies, De Wet. C: Willemse (2). ŻK: J. Du Toit

Sharks – 15 Aphelele Fassi, 14 Sibusiso Nkosi, 13 Lukhanyo Am (captain), 12 Andre Esterhuizen, 11 Makazole Mapimpi, 10 Curwin Bosch, 9 Louis Schreuder, 8 Sikhumbuzo Notshe, 7 Tyler Paul, 6 James Venter, 5 Hyron Andrews, 4 Ruben van Heerden, 3 Thomas du Toit, 2 Kerron van Vuuren, 1 Retshegofaditswe Nche.
Rez.: 16 Craig Burden, 17 Juan Schoeman, 18 John-Hubert Meyer, 19 Le Roux Roets, 20 Henco Venter, 21 Sanele Nohamba, 22 Jeremy Ward, 23 Madosh Tambwe.

Stormers – 15 Damian Willemse, 14 Dillyn Leyds, 13 Ruhan Nel, 12 Jamie Roberts, 11 Seabelo Senatla, 10 Jean-Luc du Plessis, 9 Herschel Jantjies, 8 Juarno Augustus, 7 Johan du Toit, 6 Ernst van Rhyn, 5 John Schickerling, 4 Salmaan Moerat, 3 Frans Malherbe, 2 Siyabonga Ntubeni, 1 Steven Kitshoff (captain).
Rez.: 16 Chad Solomon, 17 Kwenzo Blose, 18 Wilco Louw, 19 Cobus Wiese, 20 Jaco Coetzee, 21 Paul de Wet, 22 Rikus Pretorius, 23 Sergeal Petersen.

Sędzia: AJ Jacobs
Asystent: Egon Seconds, Divan Uys
TMO: Willie Vos

JAGUARES v HIGHLANDERS odwołany (przyznano drużynom po 2 pkt)

BRUMBIES 47 – 14 NSW WARATAHS

Brumbies – T: Solomone Kata 2, Cadeyrb Neville, Joe Powell, Tom Wright 2, Tom Banks. C: Noah Lolesio 4, Ryan Lonergan, Tom Banks. ŻK: Darcy Swain

Waratahs – T: Rob Simmons, Mark Nawaqanitawase. C: Will Harrison 2. ŻK: Jack Dempsey

Brumbies – 15 Tom Banks, 14 Solomone Kata, 13 Tevita Kuridrani, 12 Irae Simone, 11 Andy Muirhead, 10 Noah Lolesio, 9 Joe Powell, 8 Pete Samu, 7 Will Miller, 6 Rob Valetini, 5 Cadeyrn Neville, 4 Murray Douglas, 3 Allan Alaalatoa (captain), 2 Connal McInerney, 1 James Slipper
Rez.: 16 Lachlan Lonergan, 17 Harry Lloyd, 18 Tom Ross, 19 Darcy Swain, 20 Tom Cusack, 21 Ryan Lonergan, 22 Bayley Kuenzle, 23 Tom Wright

Waratahs – 15 Kurtley Beale, 14 Jack Maddocks, 13 Alex Newsome, 12 Karmichael Hunt, 11 Mark Nawaqanitawase, 10 Will Harrison, 9 Mitch Short, 8 Jack Dempsey, 7 Michael Hooper, 6 Lachlan Swinton, 5 Tom Staniforth, 4 Rob Simmons (captain), 3 Harry Johnson-Holmes, 2 Damien Fitzpatrick, 1 Angus Bell
Rez.: 16 Robbie Abel, 17 Tom Robertson, 18 Tetera Faulkner, 19 Jed Holloway, 20 Pat Tafa, 21 Michael McDonald, 22 Lalakai Foketi, 23 James Ramm

Sędzia: Rasta Rasivhenge
Asystenci: Mike Fraser, Brendon Pickerill
TMO: James Leckie

AUSTRALIAN Pos.PWDLPFPATFTATBLB+/-BPPtsForm1Brumbies650120811531152193323WLWWW2Rebels63031661602322106113LWLWW3Reds720521917632252343513LWLLW4NSW Waratahs6105104214153010-11015LLWLL5Sunwolves6105101292154500-19104LLLLL NEW ZEALAND Pos.PWDLPFPATFTATBLB+/-BPPtsForm1Crusaders650118910526153084323LWWWW2Blues750219213425172058222LWWWW3Chiefs640219412827182166319WWLWL4Hurricanes640216813522171033117WWWLW5Highlanders510491163112301-7215LWLLL SOUTH AFRICAN Pos.PWDLPFPATFTATBLB+/-BPPtsForm1Sharks760121315325190060024LWWWW2Stormers64021189416101024117WWWLL3Jaguares630316913523162134315LWLWL4Bulls6105115152142011-3726LLLWL5Lions6105109200142701-9115WLLLL

źródło – https://super.rugby/

źródło – YT: SUPER RUGBY

Kategorie: Wiadomości o rugby

13 kolejka Premiership. Saracens – Leicester.

11 Marzec 2020

Saracens – Leicester Tigers 24:13

Alex Lewington pozwolił sobie na dwa przyłożenia swojemu byłemu klubowi, gdy jego Saracens pokonało Leicester Tigers 24-13 na Allianz Park.
Skrzydłowy przyłożył po kwadransie gry, po czym dodał drugie przyłożenie dziesięć minut przed końcaem, pieczętując zwycięstwo.
W pierwszej połowie Leicester odpowiedział dwoma karnymi Hardwick’a.
Tygrysy objęły prowadzenie w drugiej połowie dzięki znakomitemu przyłożeniu Bena White’a, po czym Hardwick ponownie celnie kopnął między słupy. Rzut karny Manu Vunipoli z Saracens i żółta kartka Telusa Veainu z Leicester oznaczały, że wynik będzie rozstrzygać się do końca meczu.
Saracens przyspieszyło i Dom Morris zdobył przyłożenie, Vunipola podwyższył. Na 11 minut przed końcem meczu Lewington ponownie przyłożył dobijając gości i zapewnił zwycięstwo Saracens.

Saracens:
Przyłożenia: Lewington 2, Morris
Podwyższenia: Manu Vunipola 3
Karne: Manu Vunipola

Leicester Tigers:
Przyłożenia: White
Podwyższenia: Hardwick
Karne: Hardwick 2

Żółta kartka: Telusa Veainu (Tygrysy, 58 min)

Saracens:
15 Matt Gallagher, 14 Rotimi Segun, 13 Dom Morris, 12 Brad Barritt (c), 11 Alex Lewington, 10 Manu Vunipola, 9 Richard Wigglesworth, 8 Calum Clark, 7 Sean Reffell, 6 Nick Isiekwe, 5 Joel Kpoku, 4 Will Skelton, 3 Vincent Koch, 2 Tom Woolstencroft, 1 Mako Vunipola.
Rezerwowi:
16 Jack Singleton, 17 Richard Barrington, 18 Titi Lamositele, 19 Callum Hunter-Hill, 20 Mike Rhodes, 21 Ben Spencer, 22 Tom Whiteley, 23 Ali Crossdale.

Leicester Tigers:
15 Telusa Veainu, 14 Jonah Holmes, 13 Joe Thomas, 12 Kyle Eastmond, 11 Rory Hughes, 10 Johnny McPhillips, 9 Ben White, 8 Sione Kalamafoni (c), 7 Tommy Reffell, 6 Harry Wells, 5 Joe Batley, 4 Will Spencer, 3 Joe Heyes, 2 Tatafu Polota-Nau, 1 Nephi Leatigaga.
Rezerwowi:
16 Jake Kerr, 17 Greg Bateman, 18 Dan Cole, 19 Calum Green, 20 Ifereimi Boladau, 21 Harry Simmons, 22 Tom Hardwick, 23 George Worth.

Kategorie: Wiadomości o rugby

13 kolejka Premiership. Exeter Chiefs – Bath.

10 Marzec 2020

Exeter Chiefs – Bath 57:20

Exeter Chiefs nadal prowadzi w tabeli Premiership, po szalonym pokazie na Sandy Park, w którym zdobyli osiem przyłożeń przeciwko Bath, wygrywając 57-20.

Pierwsze przyłożenie padło już w 5 minucie, a autorem został Tom O’Flaherty. Do przerwy Exeter miało na koncie 4 przyłożenia i wygrało pierwszą część meczu 29-3.
Wszystko, co Bath zdołało ugrać w pierwszej połowie, to karny z 9 minuty, którego wykonywał Priestland.
A ucieczka trwała zaledwie kilka sekund po ponownym uruchomieniu, gdy Simmonds chwycił swoją sekundę gry po przejściu przez obronę Bath, aby przyziemić.
W drugiej połowie Exeter dorzuciło 4 przyłożenia, a Bath zdobyło 3 przyłożenia.
Było to 5 zwycięstwo z rzędu Exeter nad Bath u siebie

Exeter Chiefs:
Przyłożenia: O’Flaherty, Woodburn 2, Simmonds 2, Kirsten, Taione, Maunder
Podwyższenia: J Simmonds 5, Steenson 2
Karne: J Simmonds

Bath:
Przyłożenia: Mercer, Wright, McConnochie
Podwyższenia: Burns
Karne: Priestland

Żółta kartka: Josh McNally (Bath, 31 minuta)

Exeter Chiefs:
15 Phil Dollman, 14 Tom O’Flaherty, 13 Ian Whitten, 12 Tom Hendrickson, 11 Olly Woodburn, 10 Joe Simmonds (c), 9 Nic White, 8 Sam Simmonds, 7 Jacques Vermeulen, 6 Dave Ewers, 5 Jonny Hill, 4 Jannes Kirsten, 3 Harry Williams, 2 Elvis Taione, 1 Alec Hepburn.
Rezerwowi:
16 Jordon Poole, 17 Ben Moon, 18 Enrique Pieretto, 19 Will Witty, 20 Don Armand, 21 Jack Maunder, 22 Gareth Steenson, 23 Jack Nowell.

Bath:
15 Tom Homer, 14 Semesa Rokoduguni, 13 Max Wright, 12 Jackson Willison, 11 Ruaridh McConnochie, 10 Rhys Priestland, 9 Will Chudley, 8 Zach Mercer, 7 Francois Louw (c), 6 Mike Williams, 5 Elliott Stooke, 4 Josh McNally, 3 Christian Judge, 2 Jack Walker, 1 Beno Obano.
Rezerwowi:
16 Tom Dunn, 17 Lewis Boyce, 18 Sam Nixon, 19 Tom Ellis, 20 Josh Bayliss, 21 Ollie Fox, 22 Freddie Burns, 23 Tom De Glanville

Kategorie: Wiadomości o rugby

13 kolejka Premiership. Wasps – Gloucester.

10 Marzec 2020

Wasps – Gloucester 39:22

Cztery przyłożenia w pierwszej połowie pomogły Wasps w wygraniu spotkania z Gloucester 39-22 na Ricoh Arena.
Jack Willis otworzył wynik w 4 minucie zdobywając dla gospodarzy przyłożenie. Podwyższył Gopperth. W 14 minucie punkty z drop – goal zdobył Dan Robson. Dwa przyłożenia były dziełem: Josh Bassett i Jacob Umaga, którzy punkty zdobywali w 24 i 27 minucie. Podwyższył Gopperth. Ciekawe jest to, że Wasp te dwa przyłożenia zdobyli po żółtej kartce ich zawodnika – Fekitoa.
Gloucester przed przerwą zaczą odrabiać straty, gdy Tom Marshall (33 minuta) i Ollie Thorley (37 minuta) zdobyli punkty z przyłożeń.
Ten pierwszy w 39 minucie ujrzał żółtą kartkę. Jeszcze przed przerwą Nizaam Carr przyłożył dla Wasps w 40 minucie, a udanym podwyższeniem popisał się Jimmy Gopperth. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 29-10.
Gloucester rozpoczęło dobrze drugą połowę. W 47 minucie Billy Twelvetrees zdobył przyłożenie i podwyższenie. W 51 minucie Malakai Fekitoa zdobył piąte przyłożenie dla Wasps, a Gopperth ponownie kopnął między słupy.
Lloyd Evans jeszcze w 57 minucie dał Gloucester nadzieję dorzucając punkty z przyłożenia, ale karny Gopperth’a z 62 minuty zapewnił Wasps trzecie zwycięstwo z rzędu w Premiership.

Wasps:
Przyłożenia: Willis, Bassett, Umaga, Carr, Fekitoa
Podwyższenia: Gopperth 4
Karne: Gopperth
Drop-goal: Robson

Gloucester:
Przyłożenia: Marshall, Thorley, Twelvetrees, Evans
Podwyższenia: Twelvetrees

Żółte kartki: Malakai Fekitoa (Wasps 20 minuta); Marshall (Gloucester, 39 minuta)

Wasps :
15 Lima Sopoaga, 14 Marcus Watson, 13 Malakai Fekitoa, 12 Jimmy Gopperth, 11 Josh Bassett, 10 Jacob Umaga, 9 Dan Robson (c), 8 Nizaam Carr, 7 Jack Willis, 6 Brad Shields, 5 Thibaud Flament, 4 Charlie Matthews, 3 Kieran Brookes, 2 Tom Cruse, 1 Ben Harris.
Rezerwowi:
16 Gabriel Oghre, 17 Tom West, 18 Biyi Alo, 19 Tim Cardall, 20 Ben Morris, 21 Will Porter, 22 Sam Spink, 23 Paolo Odogwu.

Gloucester:
15 Tom Marshall, 14 Louis Rees-Zammit, 13 Billy Twelvetrees, 12 Mark Atkinson, 11 Ollie Thorley, 10 Lloyd Evans, 9 Callum Braley, 8 Ruan Ackermann, 7 Lewis Ludlow, 6 Jake Polledri, 5 Franco Mostert (c) , 4 Alex Craig, 3 Fraser Balmain, 2 Franco Marais, 1 Josh Hohneck.
Rezerwowi:
16 Henry Walker, 17 Alex Seville, 18 Ciaran Knight, 19 Ed Slater, 20 Aaron Hinkley, 21 Charlie Chapman, 22 Danny Cipriani, 23 Tom Seabrook.

Kategorie: Wiadomości o rugby

13 kolejka Premiership. Worcester Warriors – Northampton Saints.

10 Marzec 2020

Worcester Warriors – Northampton Saints 10:16

Northampton Saints położyli kres porażką w czterech meczach w Premiership pokonując 16-10 Worcester Warriors na Sixways Stadium.

Przyłożenie Haywood i 11 punktów z buta Jamesa Graysona spowodowało powrót Świętych do ​​pierwszej czwórki Premiership. Warriors zostali skazani na szóstą porażkę pomimo przyłożenia w drugiej połowie Ollie Lawrence’a.
Goście przejęli prowadzenie po dziewięciu minutach gdy Grayson kopnął karnego.
Od 7 minuty Warriors grali w 14, gdy Ryan Mills został wysłany na ławkę za zablokowanie Cobusa Reinach.
W 13 minucie również Tom Collins zobaczył żółty kartonik, a 3 punkty z karnego trafił Jono Lance.

Wojownicy wyglądali, ale nie wykorzystali swoich szans, a Saints zdobyli pierwsze przyłożenie, którego autorem był Haywood.
Grayson dodał dodatkowe punkty z podwyższenia i karnego tuż przed przerwą, aby zapewnić Saibts wynik 13-3.
W  65 minucie Lawrence zdobył przyłożenie, a Lance podwyższył. Jednak w 77 minucie Grayson dodał kolejne trzy punkty z karnego, zapewniając bardzo potrzebną wygraną Świętych.

Worcester Warriors:
Przyłożenia: Lawrence
Podwyższenia: Lance
Karne: Lance

Northampton:
Przyłożenia: Haywood
Podwyższenia: Grayson
Karne: Grayson 3

Żółte kartki : Ryan Mills (Worcester Warriors, 7 min), Tom Collins (Northampton Saints, 13 min)

Worcester Warriors: 
15 Chris Pennell, 14 Perry Humphreys, 13 Ollie Lawrence, 12 Ryan Mills, 11 Nick David, 10 Jono Lance, 9 Francois Hougaard, 8 Cornell du Preez, 7 Sam Lewis, 6 Ted Hill, 5 Graham Kitchener, 4 Andrew Kitchener, 3 Nick Schonert, 2 Matt Molds (c), 1 Ethan Waller
Rezerwowi: 
16 Niall Annett, 17 Kai Owen, 18 Richard Palframan, 19 GJ van Velze, 20 Tom Dodd, 21 Michael Heaney, 22 Jamie Shillcock, 23 Scott van Breda

Northampton Saints: 
15 Harry Mallinder, 14 Tom Collins, 13 Rory Hutchinson, 12 Andrew Symons, 11 Taqele Naiyaravoro, 10 James Grayson, 9 Cobus Reinach, 8 Teimana Harrison (c), 7 Lewis Ludlam, 6 Tom Wood, 5 Lewis Bean, 4 Alex Coles, 3 Paul Hill, 2 Mikey Haywood, 1 Francois van Wyk
Rezerwowi: 
16 Sam Matavesi, 17 Ben Franks, 18 Owen Franks, 19 Ben Glynn, 20 JJ Tonks, 21 Henry Taylor, 22 Fraser Dingwall, 23 Ahsee Tuala

Sędzia:  Andrew Jackson

Kategorie: Wiadomości o rugby

13 kolejka Premiership. Sale Sharks – London Irish.

10 Marzec 2020

Sale Sharks – London Irish 39:0

Debiut Springbok Lood de Jager w Premiership zakończył się rewelacyjnie, gdy Sale Sharks pewnie zwyciężyło 39-0 London Irish.
Trzy próby braci James pomogły usadowić drużynę Steve’a Diamonda na szczycie rugby Premiership do momentu wygranej Exeter.
De Jager i inny zwycięzca Pucharu Świata w Afryce Południowej, Francois de Klerk weszli do boju z ławki w 55 minut ku radości tłumu AJ Bell i pomogli przekształcić przewagę 15-0 w jeszcze bardziej rozstrzygający triumf.
Irlandczycy mieli własną międzynarodową legendę, która zadebiutowała tego wieczora, Sean O’Brien, który został zastąpiony przez Blaira Cowana w 48 minucie.
W 17 minucie padło pierwsze przyłożenie dla gospodarzy. Du Preez podwyższył. W doliczonym czasie gry Sale przyłożyło piłkę po raz drugi. Do przerwy 12-0.
W 48 minucie du Preez kopie karnego. W 62 minucie Webber zdobywa przyłożenie, a du Preez ponownie podwyższa. W 68 minucie drugie przyłożenie Sam James i kolejne podwyższenie du Preez. W 73 minucie ostatnie w tym meczu przyłożenie zdobywa Solomona. Podwyższa McGuigan.

Sharks:
Przyłożenia: S James 2, L James, Webber, Solomona, McGuigan
Podwyższenia: R Du Preez 3
Karne: R Du Preez

Żółta kartka : Harry Erlington (London Irish, 58 min)

Sale Sharks: 
15 Simon Hammersley, 14 Denny Solomona, 13 Sam James, 12 Luke James, 11 Marland Yarde, 10 Robert du Preez, 9 Will Cliff, 8 Daniel du Preez, 7 Ben Curry, 6 Jono Ross (c), 5 Jean -Luc du Preez, 4 Bryn Evans, 3 Jake Cooper-Woolley, 2 Rob Webber, 1 Coenie Oosthuizen
Rezerwowi: 
16 Curtis Langdon, 17 Ross Harrison, 18 WillGriff John, 19 James Phillips, 20 Lood de Jager, 21 Faf de Klerk, 22 Tom Curtis, 23 Byron McGuigan

London Irish: 
15 Tom Parton, 14 Ben Loader, 13 Curtis Rona, 12 Terrence Hepetema, 11 Ollie Hassell Collins, 10 Stephen Myler, 9 Ben Meehan, 8 Albert Tuisue, 7 Ben Donnell 6 Seán O’Brien, 5 Adam Coleman, 4 Franco van der Merwe (kapitan), 3 Sekope Kepu, 2 Motu Matu’u, 1 Harry Elrington
Rezerwowi: 
16 Saia Fainga’a, 17 Will Goodrick-Clarke, 18 Ollie Hoskins, 19 Steve Mafi, 20 Matt Rogerson, 21 Blair Cowan , 22 Nick Phipps, 23 Bryce Campbell

Sędzia : Anthony Woodthorpe

Kategorie: Wiadomości o rugby

Puchar 6 Narodów. Anglia kontra Walia.

9 Marzec 2020

Anglia – Walia 33:30

Anthony Watson zaznaczył swój powrót do reprezentacji Anglii przyłożeniem w 4 w minucie meczu. Anglia pokonała w sobotę Walię 33-30 na Twickenham i zdobyła Triple Crown oraz utrzymała nadzieję na tytuł w turnieju.
Przyłożenia dla Anglii zdobywali: Anthony Watson, Elliot Daly i Tuilagi.
W 74 minucie sędzia Ben O’Keeffe pokazał czerwoną kartkę za szarżę na George’a Northa środkowemu Tuilagi.
Po tej karze, Walia zdobyła dwa przyłożenia wykonane przez Dan Biggar i Justin Tipuricale, ale goście już nie zdążyli dogonić Anglii.
Walia, pod nowym trenerem Wayne Pivacem, poniósł trzecią z kolei porażkę w turnieju Sześciu Narodów, po raz pierwszy od 2007 roku.

Był to prawdopodobnie ostatni mecz finalistów Mistrzostw Świata – Anglii bo zaplanowany mecz przeciwko Włochom w Rzymie w przyszłym tygodniu, został przełożony z powodu koronawirusa.

Anglia poprowadziła 20-9 po pierwszej połowie dzięki przyłożeniom Watsona i Daly.
Owen Farrell kopną wszystkie podwyższenia i dołożył 3 karne, zdobywając 15 punktów.
Punkty w pierwszej połowie dla Walii padły dzięki dwóm rzutom karnym Leigh Halfpenny i jedną Biggara.
Walia rozpoczęła drugą połowę ze świetnym wynikiem. W 41 minucie przyłożenie zdobył Tipuric. Podwyższył Biggar.
Anglicy odpowiedzieli karnym Farrella i Forda. W 61 minucie przyłożenie zdobył Tuilagi, a podwyższył Farrell.
Od 75 minuty Anglia grała w 13, bo żółtą kartkę zobaczył Genge, a czerwoną Tuilagi.
I rozpoczął się szalony pościg Walii. W 77 minucie Biggar, a w 81 minucie ponownie Tipuric przykładali piłkę na polu punktowym Anglii.
Biggar dołożył 4 punkty z podwyższeń, ale Walii zabrakło 3 punktów by doprowadzić do remisu.

Anglia:
Przyłożenia: Watson, Daly, Tuilagi
Podwyższenia: Farrell 3
Karne: Farrell 3, Ford

Walia:
Przyłożenia: Tipuric 2, Biggar
Podwyższenia: Biggar 3
Karne: Halfpenny 2, Biggar

Czerwona kartka: Manu Tuilagi (Anglia, 75 – faul, uderzenie głową w ramię)
Żółta kartka: Ellis Genge (Anglia, 72 – powtarzające się spalone)

Anglia:
15 Elliot Daly, 14 Anthony Watson, 13 Manu Tuilagi, 12 Owen Farrell, 11 Jonny May, 10 George Ford, 9 Ben Youngs, 8 Tom Curry, 7 Mark Wilson, 6 Courtney Lawes, 5 George Kruis, 4 Maro Itoje, 3 Kyle Sinckler, 2 Jamie George, 1 Joe Marler.
Rezerwowi:
16 Luke Cowan-Dickie, 17 Ellis Genge, 18 Will Stuart, 19 Joe Launchbury, 20 Charlie Ewels, 21 Ben Earl, 22 Willi Heinz, 23 Henry Slade.

Walia:
15 Leigh Halfpenny, 14 George North, 13 Nick Tompkins, 12 Hadleigh Parkes, 11 Liam Williams, 10 Dan Biggar, 9 Tomos Williams, 8 Josh Navidi, 7 Justin Tipuric, 6 Ross Moriarty, 5 Alun Wyn Jones (c), 4 Jake Ball, 3 Dillon Lewis, 2 Ken Owens, 1 Rob Evans.
Rezerwowi:
16 Ryan Elias, 17 Rhys Carre, 18 Leon Brown, 19 Aaron Shingler, 20 Taulupe Faletau, 21 Rhys Webb, 22 Jarrod Evans, 23 Johnny McNicholl.

Sędzia: Ben O’Keeffe (Nowa Zelandia)

Kategorie: Wiadomości o rugby

Puchar 6 Narodów. Szkoci zabierają Francuzom marzenia o Wielkim Szlemie

9 Marzec 2020

Szkocja vs Francja 28 – 17

runda 4

Tego się nie spodziewał chyba nikt, idąca jak burza, przez tegoroczny 6Ns Francja nagle straciła formę i przegrała z bardzo przeciętnymi do tej pory Szkotami. W dniu meczu dodatkowo wszystko sprzysięgło się przeciw Kogutom czyli deszcz, czerwona i żółta kartka, strata Romain Ntamack’a oraz punkty tracone z własnych akcji. Nie wszystko jednak stracone, została ostania kolejka i mecz u siebie z Irlandią.

Punkty:
Szkocja:
Przyłożenia: Maitland 2, McInally
C: Hastings 2
K: Hastings 3

Francja:
P: Penaud, Ollivon
C: Jalibert 2
K: Jalibert
ŻK: Cros
CzK: Haouas

Szkocja: 15 Stuart Hogg (c), 14 Sean Maitland, 13 Chris Harris, 12 Sam Johnson, 11 Blair Kinghorn, 10 Adam Hastings, 9 Ali Price, 8 Nick Haining, 7 Hamish Watson, 6 Jamie Ritchie, 5 Grant Gilchrist, 4 Scott Cummings, 3 Zander Fagerson, 2 Fraser Brown, 1 Rory Sutherland
Rez.: 16 Stuart McInally, 17 Allan Dell, 18 Willem Nel, 19 Sam Skinner, 20 Magnus Bradbury, 21 George Horne, 22 Duncan Weir, 23 Kyle Steyn

Francja: 15 Anthony Bouthier, 14 Damian Penaud, 13 Virimi Vakatawa, 12 Arthur Vincent, 11 Gael Fickou, 10 Romain Ntamack, 9 Antoine Dupont, 8 Grégory Alldritt, 7 Charles Ollivon (c), 6 François Cros, 5 Paul Willemse, 4 Bernard Le Roux, 3 Mohamed Haouas, 2 Julien Marchand, 1 Cyril Baille
Rez.: 16 Peato Mauvaka, 17 Jean-Baptiste Gros, 18 Demba Bamba, 19 Romain Taofifenua, 20 Dylan Cretin, 21 Baptiste Serin, 22 Matthieu Jalibert, 23 Thomas Ramos

Sędzia: Paul Williams (NZ)
Asystenci: Wayne Barnes (ANG), Frank Murphy (IRL)
TMO: Brian MacNeice (IRL)

źródło:

https://www.planetrugby.com/

Kategorie: Wiadomości o rugby

SUPER RUGBY 6 runda relacje statystyki video

9 Marzec 2020

SUPER RUGBY
runda 6

wyniki:

SUNWOLVES Sunwolves 14 – 47 Brumbies BRUMBIES

CRUSADERS Crusaders 24 – 20 Reds REDS

NSW WARATAHS NSW Waratahs 14 – 51 Chiefs CHIEFS

HURRICANES Hurricanes 15 – 24 Blues BLUES

REBELS Rebels 37 – 17 Lions LIONS

SHARKS Sharks 33 – 19 Jaguares JAGUARES

BULLS Bulls 38 – 13 Highlanders HIGHLANDERS

SUNWOLVES 14 – 47 BRUMBIES

Sunwolves:

przyłożenia: Efitusi Maafu, Michael Stolberg.

C: Garth April, Jumpei Ogura.

Brumbies:

przyłożenia: Ryan Lonergan, Will Miller, Toni Pulu, Rob Valetini, Joe Powell.

C: Ryan Lonergan (5), Reesjan Pasitoa.

Sunwolves: 15 Yoshizumi Takeda, 14 JJ Engelbrecht, 13 Siosaia Fifita, 12 Ben Te’o, 11 Tautalatasi Tasi, 10 Garth April, 9 Rudy Paige, 8 Jake Schatz (captain), 7 Shunsuke Nunomaki, 6 Justin Downey, 5 Michael Stolberg, 4 Kotaro Yatabe, 3 Conraad van Vuuren, 2 Efitusi Maafu, 1 Nic Mayhew.
Rez.: 16 Jaba Bregvadze, 17 Jarred Adams, 18 Hencus van Wyk, 19 Ben Hyne, 20 Tevita Tupou, 21 Naoto Saito, 22 Jumpei Ogura, 23 Keisuke Moriya.

Brumbies: 15 Tom Banks, 14 Solomone Kata, 13 Tevita Kuridrani, 12 Irae Simone, 11 Toni Pulu, 10 Noah Lolesio, 9 Ryan Lonergan 8 Pete Samu, 7 Will Miller, 6 Rob Valetini, 5 Cadeyrn Neville, 4 Murray Douglas, 3 Allan Alaalatoa (captain), 2 Connal McInerney, 1 Scott Sio.
Rez.: 16 Lachlan Lonergan, 17 James Slipper, 18 Tom Ross, 19 Darcy Swain, 20 Tom Cusack, 21 Joe Powell, 22 Reesjan Pasitoa, 23 Tom Wright.

Sędzia: Federico Anselmi
Asystenci: Amy Perrett, Aaron Pook
TMO: Ian Smith

CRUSADERS 24 – 20 REDS

Crusaders:

przyłożenia: Joe Moody, George Bridge, Leicester Faingaanuku.

C: Richie Mo’unga (3).

K: Richie Mo’unga. zółta: Tom Sanders.

Reds – przyłożenia: Chris Feauai-Sautia, Harry Wilson, Taniela Tupou, Henry Speight.

Crusaders: 15 George Bridge, 14 Sevu Reece, 13 Jack Goodhue, 12 Dallas McLeod, 11 Leicester Faingaanuku, 10 Richie Mo’unga, 9 Ere Enari, 8 Tom Sanders, 7 Tom Christie, 6 Cullen Grace, 5 Mitchell Dunshea, 4 Scott Barrett (captain), 3 Michael Alaalatoa, 2 Codie Taylor, 1 Joe Moody.
Rez.: 16 Brodie McAlister, 17 George Bower, 18 Oliver Jager, 19 Luke Romano, 20 Sione Havili, 21 Mitchell Drummond, 22 Brett Cameron, 23 Manasa Mataele.

Reds: 15 Jock Campbell, 14 Chris Feauai-Sautia, 13 Hunter Paisami, 12 Hamish Stewart, 11 Henry Speight, 10 Isaac Lucas, 9 Scott Malolua, 8 Harry Wilson, 7 Liam Wright (captain), 6 Angus Scott-Young, 5 Harry Hockings, 4 Lukhan Salakaia-Loto, 3 Taniela Tupou, 2 Alex Mafi, 1 JP Smith.
Rez.: 16 Ed Craig, 17 Dane Zander, 18 Josh Nasser, 19 Angus Blyth, 20 Fraser McReight, 21 Tate McDermott, 22 Bryce Hegarty, 23 Filipo Daugunu.

Sędzia: Rasta Rasivhenge
Asystenci: Mike Fraser, Brendon Pickerill
TMO: Shane McDermott

WARATAHS 14 – 51 CHIEFS

Waratahs:

przyłożenia: Kurtley Beale, Jack Dempsey.

C: Will Harrison (2).

Chiefs:

przyłożenia: Shaun Stevenson, Brad Weber (2), Sean Wainui, Lachlan Boshier, Solomon Alaimalo, Anton Lienert-Brown.

C: Aaron Cruden (3), Kaleb Trask (2).

K: Aaron Cruden (2).

Waratahs: 15 Kurtley Beale (captain), 14 James Ramm, 13 Alex Newsome, 12 Karmichael Hunt, 11 Jack Maddocks, 10 Will Harrison, 9 Mitch Short, 8 Jack Dempsey, 7 Michael Hooper, 6 Lachlan Swinton, 5 Tom Staniforth, 4 Ryan McCauley, 3 Harry Johnson-Holmes, 2 Robbie Abel, 1 Angus Bell.
Rez.: 16 Damien Fitzpatrick, 17 Rory O’Connor, 18 Tetera Faulkner, 19 Pat Tafa, 20 Jed Holloway, 21 Michael McDonald, 22 Lalakai Foketi, 23 Siosifa Lisala.

Chiefs: 15 Solomon Alaimalo, 14 Shaun Stevenson, 13 Tumua Manu, 12 Anton Lienert-Brown, 11 Sean Wainui, 10 Aaron Cruden, 9 Brad Weber, 8 Pita Gus Sowakula, 7 Sam Cane (captain), 6 Lachlan Boshier, 5 Tyler Ardron, 4 Michael Allardice, 3 Ross Geldenhuys, 2 Samisoni Taukei’aho, 1 Aidan Ross.
Rez.: 16 Donald Maka, 17 Ryan Coxon, 18 Reuben O’Neill, 19 Naitoa Ah Kuoi, 20 Mitchell Karpik, 21 Lisati Milo Harris, 22 Kaleb Trask, 23 Alex Nankivell.

Sędzia: Angus Gardner
Asystents: Jordan Way, James Quinn
TMO: Ian Smith

HURRICANES 15 – 24 BLUES

Hurricanes:

przyłożenia: Ben Lam, Kobus van Wyk.

C: Jordie Barrett. Penalties: Jordie Barrett.

Czerwona: Tyrel Lomax.

Blues:

przyłożenia: Akira Ioane, Mark Telea, karne przyłożenie.

C: Otere Black (2).

K: Otere Black.

Hurricanes: 15 Jordie Barrett, 14 Kobus van Wyk, 13 Vince Aso, 12 Ngani Laumape, 11 Ben Lam, 10 Fletcher Smith, 9 Thomas Perenara (captain), 8 Gareth Evans, 7 Du’Plessis Kirifi, 6 Vaea Fifita, 5 Scott Scrafton, 4 Isaia Walker-Leawere, 3 Tyrel Lomax, 2 Asafo Aumua, 1 Xavier Numia.
Rez.: 16 Dane Coles, 17 Pouri Rakete-Stones, 18 Alex Fidow, 19 James Blackwell, 20 Devan Flanders, 21 Jamie Booth, 22 Billy Proctor, 23 Wes Goosen.

Blues: 15 Stephen Perofeta, 14 Joe Marchant, 13 Rieko Ioane, 12 Thomas Faiane, 11 Mark Telea, 10 Otere Black, 9 Sam Nock; 8 Akira Ioane, 7 Blake Gibson, 6 Tom Robinson, 5 Jacob Pierce, 4 Patrick Tuipulotu (captain), 3 Ofa Tuungafasi, 2 Kurt Eklund, 1 Karl Tu’inukuafe.
Rez.: 16 James Parsons, 17 Ezekiel Lindenmuth, 18 Sione Mafileo, 19 Gerard Cowley-Tuioti, 20 Tony Lamborn, 21 Jonathan Ruru, 22 Harry Plummer, 23 Matt Duffie.

Sędzia: Mike Fraser (NZ)
Asystenci: Rasta Rasivhenge (SA), Brendon Pickerill (NZ)
TMO: Shane McDermott (NZ)

REBELS 37 – 17 LIONS

Rebels:

przyłożenia: A.Kellaway 2, R.Hardwick, I.Naisarani, D.Haylett-Petty.

K: M.Toomua 2. Conversions: M.Toomua 3.

żółte kartki: M.Koroibete, T.English 

Lions:

przyłożenia: J.Ulengo, S.Sithole.

K: E.Jantjies.

C: E.Jantjies 2

Rebels – 15 Dane Haylett-Petty (captain), 14 Andrew Kellaway, 13 Tom English, 12 Bill Meakes, 11 Marika Koroibete, 10 Matt To’omua, 9 Ryan Louwrens, 8 Isi Naisarani, 7 Richard Hardwick, 6 Angus Cottrell, 5 Matt Philip, 4 Gideon Koegelenberg, 3 Jermaine Ainsley, 2 Anaru Rangi, 1 Matt Gibbon

Rez.: 16 Jordan Uelese, 17 Cameron Orr, 18 Cabous Eloff, 19 Ross Haylett-Petty, 20 Rob Leota, 21 Frank Lomani, 22 Michael Wells, 23 Andrew Deegan

Lions – 15 Andries Coetzee, 14 Tyrone Green, 13 Wandisile Simelane, 12 Dan Kriel, 11 Jamba Ulengo, 10 Elton Jantjies (captain), 9 Andre Warner, 8 Len Massyn, 7 Willem Alberts, 6 Marnus Schoeman, 5 Marvin Orie, 4 Ruben Schoeman, 3 Carlu Sadie, 2 Pieter Jansen, 1 Dylan Smith

Rez.: 16 Jan-Hemming Campher, 17 Sti Sithole, 18 Jannie du Plessis, 19 Wilhelm van der Sluys, 20 Hacjivah Dayimani, 21 Morne van den Berg, 22 Shaun Reynolds, 23 Courtnall Skosan

Sędzia: James Doleman
Asystenci: Federico Anselmi, James Quinn
TMO: James Leckie

SHARKS 33 – 19 JAGUARES

Sharks:

przyłożenia: Hyron Andrews, Sikhumbuzo Notshe, Andre Esterhuizen, Kerron van Vuuren.

C: Curwin Bosch (3).

K: Curwin Bosch (3).

zółta k: Aphelele Fassi.

Jaguares:

przyłożenia: Santiago Carreras, Joaquin Tuculet, Sebastian Cancelliere.

C: Joaquin Diaz Bonilla, Domingo Miotti.

zółta k: Gonzalo Bertranou.

Sharks: 15 Aphelele Fassi, 14 Sibusiso Nkosi, 13 Lukhanyo Am (captain), 12 Andre Esterhuizen, 11 Makazole Mapimpi, 10 Curwin Bosch, 9 Louis Schreuder, 8 Sikhumbuzo Notshe, 7 Tyler Paul, 6 James Venter, 5 Hyron Andrews, 4 Ruben van Heerden, 3 Thomas du Toit, 2 Kerron van Vuuren, 1 Ox Nche.
Rez.: 16 Craig Burden, 17 Juan Schoeman, 18 John-Hubert Meyer, 19 Le Roux Roets, 20 Henco Venter, 21 Sanele Nohamba, 22 Jeremy Ward, 23 Madosh Tambwe.

Jaguares: 15 Joaquin Tuculet, 14 Santiago Carreras, 13 Matias Moroni, 12 Jeronimo De La Fuente (captain), 11 Emiliano Boffelli, 10 Joaquin Diaz Bonilla, 9 Gonzalo Bertranou, 8 Rodrigo Bruni, 7 Marcos Kremer, 6 Tomas Lezana, 5 Matias Alemanno, 4 Guido Petti Pagadizaval, 3 Joel Sclavi, 2 Julian Montoya, 1 Mayco Vivas.
Rez.: 16 Santiago Socino, 17 Nahuel Tetaz Chaparro, 18 Santiago Medrano, 19 Lucas Paulos, 20 Santiago Grondona, 21 Sebastian Cancelliere, 22 Domingo Miotti, 23 Santiago Chocobares.

Sędzia: Marius van der Westhuizen (SA)
Asytenci: Egon Seconds (SA), Aimee Barrett-Theron (SA)
TMO: Joey Klaaste-Salmans (SA)

BULLS 38 – 13 HIGHLANDERS

Bulls – Tries: Jaco Visagie, Warrick Gelant, Rosko Specman (3), Cornal Hendricks. Conversions: Manie Libbok (3), Morne Steyn.

Highlanders – Tries: Josh Ioane. Conversions: Josh Ioane. Penalties: Josh Ioane (2).

Bulls: 15 Warrick Gelant, 14 Cornal Hendricks, 13 Nafi Tuitavake, 12 Johnny Kotze, 11 Rosko Specman, 10 Manie Libbok, 9 Embrose Papier, 8 Muller Uys, 7 Josh Strauss, 6 Marco van Staden, 5 Ruan Nortje, 4 Ian Groenewald, 3 Trevor Nyakane (captain), 2 Jaco Visagie, 1 Lizo Gqoboka.
Replacements: 16 Corniel Els, 17 Gerhard Steenkamp, 18 Wiehahn Herbst, 19 Ryno Pieterse, 20 Ruan Steenkamp, 21 Ivan van Zyl, 22 Morné Steyn, 23 Divan Rossouw.

Highlanders: 15 Michael Collins, 14 Josh McKay, 13 Ngane Punivai, 12 Josh Ioane, 11 Jona Nareki, 10 Mitch Hunt, 9 Aaron Smith, 8 Marino Mikaele Tu’u, 7 Dillon Hunt, 6 Shannon Frizell, 5 Manaaki Selby-Rickit, 4 Jesse Parete, 3 Siate Tokolahi, 2 Liam Coltman, 1 Ayden Johnstone
Replacements: 16 Ash Dixon, 17 Daniel Lienert-Brown, 18 Jeff Thwaites, 19 Jack Whetton, 20 Teariki Ben-Nicholas, 21 Kayne Hammington, 22 Teihorangi Walden, 23 Tima Fainga’anuku

Referee: AJ Jacobs (South Africa)
Assistant referees: Cwengile Jadezweni (South Africa), Egon Seconds (South Africa)
TMO: Willie Vos (South Africa)

 

AUSTRALIAN Pos.     P W D L PF PA TF TA TB LB +/- BP Pts Form 1 Brumbies 5 4 0 1 161 101 24 13 1 1 60 2 18 WWLWW 2 Rebels 6 3 0 3 166 160 23 22 1 0 6 1 13 LWLWW 3 Reds 6 1 0 5 178 159 26 22 1 3 19 4 8 LLWLL 4 NSW Waratahs 5 1 0 4 90 167 13 23 1 0 -77 1 5 LLLWL 5 Sunwolves 5 1 0 4 87 243 13 38 0 0 -156 0 4 WLLLL NEW ZEALAND Pos.     P W D L PF PA TF TA TB LB +/- BP Pts Form 1 Chiefs 5 4 0 1 170 101 24 15 2 0 69 2 18 WWWLW 2 Crusaders 5 4 0 1 140 91 19 13 2 0 49 2 18 WLWWW 3 Blues 6 4 0 2 149 124 19 16 1 0 25 1 17 WLWWW 4 Hurricanes 5 3 0 2 141 111 19 14 1 0 30 1 13 LWWWL 5 Highlanders 5 1 0 4 91 163 11 23 0 1 -72 1 5 LWLLL SOUTH AFRICAN Pos.     P W D L PF PA TF TA TB LB +/- BP Pts Form 1 Sharks 6 5 0 1 189 139 23 17 0 0 50 0 20 WLWWW 2 Stormers 5 4 0 1 104 70 14 8 1 0 34 1 17 WWWWL 3 Jaguares 6 3 0 3 169 135 23 16 2 1 34 3 15 LWLWL 4 Bulls 5 1 0 4 98 111 11 14 1 1 -13 2 6 LLLLW 5 Lions 5 1 0 4 99 157 13 21 0 1 -58 1 5 LWLLL P - gry, W - zwycięstwa, D - remisy, L - porażki, PF - punkty zdobyte, PA - punkty stracone, TF - przyłożenie zdobyte, TA - przyłożenie stracone, TB - przyłożenie bonusowe, LB - stracone bonusy, +/- - różnica punktowa, BP - punkty bonusowe, Pts - punkty.

źródła:

https://super.rugby/superrugby/

YT: SUPER RUGBY

Kategorie: Wiadomości o rugby

X kolejka Ekstraligi

9 Marzec 2020

08.03.2020 – Ekstraliga – X kolejka

RC Arka Gdynia v MKS Ogniwo Sopot 5:56 (5:27)

/Grzegorz Piaskowski, Mirosław Szczepański, Tomasz Nowak/
Punkty Arka: Mateusz Tuczyński 5 (P).
Punkty Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 16 (8pd), Władysław Grabowski 15 (3P), Oleksandr Czasowski 15 (3P), Dawid Grundlingh 5 (P), Irlaki Tsivtsivadze 5 (P).
Żółte kartki: Daniel Bartkowiak (Arka), Artur Ciechanowicz i Łukasz Anuszkiewicz (Ogniwo).

RzKS Juvenia Kraków v OKS Skra Warszawa 9:15 (6:5)

/Adrian Pawlik, Andrzej Kamiński-Bator, Dariusz Reks/
Punkty Juvenia: Artur Bryl 9 (3K).
Punkty Skra: Martin Mangongo 5 (P), Kolo Violeti 5 (P), Vaha Halaifonua 5 (pd, K).
Żółta kartka: Palu Fikaki (Skra).

Edach Budowlani Lublin v RC Orkan Sochaczew 10:6 (0:3)

/Dominik Jastrzębski, Przemysław Filar, Mateusz Ingarden/
Punkty Budowlani: Michał Musur 5 (P), Piotr Wiśniewski 5 (P).
Punkty Orkan: Michał Kępa 6 (K).
Czerwone kartki: Bartłomiej Jasiński (Budowlani), Mateusz Pawłowski (Orkan).
Żółte kartki: Jakub Bobruk (Budowlani), Sebastian Misiak i Adrian Pętlak (Orkan).

RC Lechia Gdańsk v Master Pharm Rugby Łódź – przełożony na 21.03.2020

Awenta Pogoń Siedlce – pauzuje

źródło:

www.pzrugby.pl

Kategorie: Wiadomości o rugby

Wieści ze świata rugby.

5 Marzec 2020

3 marca wieści

Chris Ashton opuścił klub po „braku porozumienia co do tego, jak chcemy grać w rugby”, powiedział Steve Diamond, dyrektor rugby Sale Sharks. Nowym klubem Ashton ‚a będzie Harlequins.

Mako Vunipola przegapi sobotni mecz Anglii przeciwko Walii  z powodu problemów medycznych.

Ospreys ogłosili, że gracz drugiego rzędu – Bradley Davies podpisał nową dwuletnią umowę, aby przedłużyć swój pobyt w Swansea.

Skrzydłowy Cardiff Blues i reprezentacji Walii, Hallam Amos został wykluczony na resztę sezonu z powodu kontuzji kolana.

Łącznik ataku Munster i reprezentacji Irlandii, Joey Carbery, nie zagra w pozostałych meczach sezonu PRO14 z powodu kontuzji.
24-letnia gwiazda walczyła z powodu kontuzji kostki w ostatnich miesiącach i przeszła operację w zeszłym tygodniu.

Bracia Youngs, Ben i Tom, powierzyli swoją bezpośrednią przyszłość Leicesterowi po uzgodnieniu nowych kontraktów na pozostanie w Tygrysach.

Według Netwerk24 , Światowy Gracz Roku musiał w poniedziałek przeprowadzić drugą operację w celu usunięcia krwi z górnej części nogi, co było spowodowane krwiakiem.
Du Toit ma pozostać bezczynny przez dwa miesiące. Dodatkowo du Toit odmówił przeprowadzki do Harlequins.

Gloucester podpisał umowę z młodym graczem pierwszego rzędu – Jack Stanley z Edynburga.
Stanley to były reprezentant Anglii U20, który wcześniej była członkiem akademii Exeter Chiefs, zanim przeniosł się do Edynburga przed sezonem 2018/19.

Kategorie: Wiadomości o rugby

Strony